Noticis VPP BIOMEDICINE 6. projekta pārskata seminārs

19. Marts

29. oktobrī Latvijas Organiskās Sintēzes institūtā, Aizkraukles ielā 21, Rīgā notika Valsts pētījumu programmas 6. projekta Pretvēža terapijas un vēža metastazēšanos inhibējošu medikamentu izpēte" pārskata seminārs.

Semināra „Metodoloģiski pētījumi pretvēža terapijas efektivitātes paaugstināšanai" darba kārtībā bija šādas prezentācijas:

  • Metodoloģiski pētījumi pretvēža terapijas efektivitātes paaugstināšanai
  • Jaunu pretvēža savienojumu pārbaudes un darbības mehānismu skaidrošana (Dr. Ainārs Leončiks) Prezentācija
  • Vēža šūnu un neoangioģenēzes attīstības pētījumi šūnu kultūru un dzīvnieku modeļos(Dr. Ainārs Leončiks) Prezentācija 
  • Selektīva citotoksiskā efekta ģenerēšana in vitro trialkilstannāna, triptofāna indolcikla un skābekļa mijiedarbības rezultātā un tā mehānisma izpēte (Dr. A. A. Veinbergs) Prezentācija

Programma "Jaunu profilakses, ārstniecības, diagnostikas līdzekļu un metožu, biomedicīnas tehnoloģiju izstrāde sabiedrības veselības uzlabošanai" tiek īstenota no 2010. gada līdz 2013. gadam. Programmu finansē LR Izglītības un zinātnes ministrija. Tās mērķis ir ar klīniskās medicīnas, molekulārās ģenētikas un šūnu bioloģijas, kā arī ar medicīnas ķīmijas un farmācijas metožu palīdzību multidisciplināra pētnieku konsorcija ietvaros radīt jaunas personalizētās medicīnas tehnoloģijas un ārstēšanas līdzekļus sabiedrības veselības uzlabošanai. Programmas ietvaros tiek īstenoti deviņi projekti.