Atvērts mobilais COVID-19 analīžu pieņemšanas punkts slimnīcas teritorijā

20. Marts

Paplašinot valsts apmaksāto laboratorisko izmeklējumu veikšanas iespējas, slimnīcas teritorijā no šodienas, 20.marta tiek atvērts mobilais analīžu pieņemšanas punkts.

Analīzes šajos mobilajos punktos var nodot tikai tad, ja pacients iepriekš ir piezvanījis uz tālruni 8303, kur dispečeri izvērtē pacienta stāvokli un pieņem lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā, norādot arī laiku, kādā pacientam jāierodas norādītajā vietā.

Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktu doties nedrīkst! Lai vienuviet neveidotos pacientu drūzma, laboratorisko izmeklējumu veikšana notiek rindas kartībā, katram pacientam noteiktā laikā, par ko viņš tiek informēts telefoniski.

Pēc reģistrēšanas brīža gaidīšanas laiks analīžu nodošanai ir aptuveni diennakts, tomēr var būt atsevišķi gadījumi, kad gaidīšanas laiks ir ilgāks.

Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiek ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst! Lai būtu droša un vienmērīga cilvēku plūsma, auto satiksmi uz vietas regulē policijas darbinieki, norobežotā teritorijā vienlaicīgi ielaižot noteiktu skaitu auto.

Mobilie punkti strādā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00. Dodoties uz to, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments. Pirms analīžu veikšanas pacienti tiek iztaujāti par saslimšanas simptomiem un savu vai tuvinieku ceļojumu vēsturi.

Atgādinām, ka uz analīžu nodošanu var pieteikties iedzīvotāji, kuri atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās parādījušies slimības simptomi - pēkšņs drudzis, klepus un elpas trūkums -, kā arī personas, kuras SPKC ir atzinis par COVID-19 slimnieka kontaktpersonām.