Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!

27. Novembris

Jau šo trešdien, 28. novembrī un ceturtdien, 29. novembrī, mūsu slimnīcas jaunā A korpusa pirmā stāva foajē ikvienam būs iespēja bez maksas pārbaudīt sirds ritmu, noskaidrot mirdzaritmijas risku un uzzināt, kā diagnosticē un ārstē mirdzaritmiju - vienu no biežākajiem insulta iemesliem!

 

Tāpat apmeklētāji varēs konsultēties pie kardiologa mirdzaritmijas profilaksei, diagnosticēšanai un sekmīgai ārstēšana, kā arī uzzināt, kā pārbaudīt pulsu mājas apstākļos.

 

Bezmaksas konsultāciju laiki: 28. novembrī no plkst. 15.00 līdz 18.00 un 29. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas A1 korpusa foajē.

 

Pasākuma iniciatori: Parsirdi.lv, kardiologija.lv, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrība.

 

Mirdzaritmija ir izplatīts sirds ritma traucējums – viens no bīstamākajiem insulta riska faktoriem, kad sirds priekškambari nevis ritmiski saraujas, bet trīc jeb mirgo. Tā rezultātā sirdī asinis lēnāk nokļūst no priekškambariem kambaros, un tas var veicināt trombu veidošanos. Savukārt šie trombi var izkļūt no sirds un nonākt smadzenēs, aizsprostot artērijas un pārtraukt asinsapgādi smadzenēs, izraisot insultu.

 

Kā liecina mūsu slimnīcas Insulta vienības dati, aptuveni pusei insulta pacientu ir konstatēta mirdzaritmija, kas vairumā gadījumu nav ārstēta vai ir nepietiekami ārstēta.

 

Tāpēc pacientu biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrību pievērš sabiedrības uzmanību mirdzaritmijai, tās atpazīšanai un ārstēšanas iespējām kampaņā “Atpazīsti mirdzaritmiju – izvairies no insulta!”.

 

Kampaņas atklāšana norisināsies akcijas "Stradiņu speciālisti – Latvijas simtgadei" ietvaros.

 

Informējam, ka pasākuma laikā notiks fotografēšana. Fotogrāfijas var tikt izmantotas publicēšanai pasākuma komunikācijas nolūkos.

 

mirdzaritmija.jpg