Vēdera priekšējās sienas rekonstrukcija

Vēdera priekšējās sienas viduslīnijas defekti biežāk rodas atkārtotu grūtniecību gadījumos un gados vecākiem pacientiem. Klīniski izpaužas ar ievērojamu vēdera priekšējās sienas deformāciju un izteiktu kosmētisko defektu.
Vairāk par pakalpojumu

Dinamiska fiziska slodze un ārstnieciska vingrošana nesamazina defekta apjomu, līdz ar ko tādos gadījumos nepieciešama ķirurģiska korekcija. Operācijas mērķis ir atjaunot vēdera priekšējās sienas stabilitāti, satuvinot muskulatūras audus un nostiprinot tos ar sintētisku protēzi. Operācija norit vispārējā anestēzijā. Ārsts veic griezienu ap nabu vai šķērsgriezienu vēdera lejasdaļā, atdala zemādas tauku kārtu, izbrīvējot deformēto vēdera priekšējo sienu. Ar šuvju palīdzību satuvina vēdera priekšējas sienas taisno muskuļu malas. Papildus nosedz vēdera priekšējo sienu ar sintētisku protēzi, tādējādi to nostiprinot un mazinot slodzi uz starpmuskuļu šuvēm. Lieko ādas un zemādas fragmentu nogriež, lai mazinātu kosmētisko defektu. Brūci slēdz pa kārtām, ādai biežāk izmanto kosmētisko šuvi.

Fakti par procedūru

Vēdera sienas rekonstruktīva ķirurģija ir ļoti sarežģīta un traumatiska, bet ar ļoti labiem rezultātiem ilgtermiņā;
Šis operācijas veids atjauno vēdera sienas stabilitāti un ievērojami samazina kosmētisko defektu;
Operācijas ilgums parasti 2,5 stundas, vidēji pacients stacionārā pavada ne vairāk kā 2 diennaktis;
Operācijas laikā obligāti ievieto sintētiskas protēzes ar augstām elasticitātes īpašībām, kas neierobežo fiziskas aktivitātes un grūtniecības labvēlīgo gaitu nākotnē.

Sagatavošanās procedūrai

Pirms plānveida operācijas konsultējieties ar ārstu par operācijas nepieciešamību un paredzamo apjomu;
Savlaicīgi informējiet ārstu par alerģijām pret medikamentiem, asins šķīdinātāju lietošanu būtu jāpārtrauc vai tos jānomaina, balstoties uz ārsta rekomendācijām. Līdzi, lūdzu, paņemt ikdienā lietojamos medikamentus, pašaprūpes līdzekļus;
Pirms paredzamās operācijas obligāti iegādāties profilaktiskas kompresijas zeķes un pēcoperācijas koriģējošu jostu;
Uz operāciju jāierodas tukšā dūšā, ar noskūtu apmatojumu operācijas brūces paredzamajā vietā un iepriekš sagatavotu gremošanas traktu (mājas apstākļos jāveic tīrošas mikroklizmas).

Atlabšanas periods pēc operācijas

Pēc operācijas sāpes saglabājas apmēram 7 dienas. Biežākās blaknes ir šķidruma uzkrāšanās starp audiem un pārejoši jušanas traucējumi nabas apvidū;
Diētas ierobežojumu nav. Pēcoperācijas periodā jāpalielina šķidruma un šķiedrvielu daudzumu uzturā. Pēcoperācijas brūces īpaša aprūpe nav nepieciešama. Izmantot sausos pārsējus līdz 1 nedēļai pēc operācijas. Izvairīties no pirts un vannas procedūrām līdz 3 nedēļām pēc operācijas. Drīkst apmeklēt dušu. Brūces dzīšanas problēmu gadījumā konsultēties ar ārstu.
Kompresijas zeķes pēc operācijas nesāt līdz 3 nedēļām un koriģējošo jostu līdz 2 mēnešiem, vēlāk pāriet uz kompresijas koriģējošo veļu, ko rekomendē izmantot līdz 6 mēnešiem pēc operācijas;
No fiziskas slodzes atturēties ne mazāk kā 2 mēnešus, dinamisko slodzi jāpalielina pakāpeniski, atbilstoši pašsajūtai. Vēlamais dinamisko slodžu veids pēc operācijas ir ārstnieciska vingrošana un ūdens procedūras, kas tonizē audus, bet tos nepārslogo.