Sargmezgla biopsija

Pirmo limfmezglu, kas kā filtrs uztver vēža šūnas no primārā audzēja sauc par sargmezglu. Sargmezgla biopsija dod iespēju iegūt precīzu informāciju par krūts audzēja lokālu izplatību paduses limfmezglos, minimāli traumējot veselos limfoīdos audus un ievērojami samazinot komplikācijas, kas saistītas ar konvencionālu paduses limfadenektomijas operāciju (visu limfmezglu izņemšanu no paduses).
Vairāk par pakalpojumu

Piena dziedzeros ir bagātīga limfātiskā sistēma un vēža šūnas pa šo limfātisko sistēmu var izplatīties ārpus piena dziedzeriem. Visbiežāk tas var būt virzienā uz padusi. Operācijas laikā no paduses tiek izņemti selektīvi limfmezgli, kas satur vai iespējams satur vēža metastāzes, atstājot veselos limfmezglus neskartus. Pirmsoperācijas dienā slimajā krūtī tiek ievadīta īpaša viela, ar kuras palīdzību iespējams noteikt sargmezgla esamību un atrašanās vietu (limfoscintegrāfija). Pateicoties šai vielai, ar speciālas iekārtas palīdzību ķirurgs operācijas laikā precīzi var atrast sargmezglu un to nosūtīt, lai pārbaudītu ļaundabīgo šūnu klātbūtni.

Fakti par procedūru

Paduses sargmezgla biopsiju pielieto pie krūts vēža un melanomas audzējiem;
Anatomiski, sargmezgls var būt viens vai vairāki;
Pēc sargmezgla biopsijas var attīstīties parestēzija (samazināta ādas jūtība) paduses zonā. Šis simptoms parasti mazinās 6-12 mēnešu laikā;
Seroma ir dobums audos kas pildīts ar šķidrumu. Seroma var rasties pēc sargmezgla biopsijas operācijas.

Sagatavošanās procedūrai

Operācijas dienā pirms operācijas nedrīkst ēst, jābūt tukšā dūšā.

Izmaksas

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos dienas stacionārā (par katru dienu) vai vienreizējs līdzmaksājums, saņemot invazīvās kardioloģijas, invazīvās radioloģijas un ķirurģiskos pakalpojumus
7
300103
+
Pacienta līdzmaksājums par katru ambulatori vai dienas stacionārā veikto operāciju
4
300105

Maksa par manipulāciju

Paduses limfadenektomija Ķirurģijas klīnikā (K87)
420,00
230047

Atlabšanas periods pēc operācijas

Pēc operācijas 3 dienā jāsāk veikt norādītie vingrinājumi lai mazinātu stīvumu, kas var attīstīties pleca locītavā.