Pleiras dobuma punkcija un drenāža

Pleiras dobums ir spraugveidīgs dobums starp plaušu un krūškurvja sienu. Normāli tur atrodas tikai neliels šķidruma daudzums.
Vairāk par pakalpojumu

Dažādu slimību gadījumos pleiras dobumā var nonākt gan lieks šķidruma daudzums gan arī gaiss. Bieži šādos gadījumos šķidrums vai gaiss no pleiras dobuma jāevakuē. Pleiras dobuma punkciju parasti veic pēc tam, kad ar rentgenogrāfijas un ultrasonoskopijas metožu palīdzību pārliecinās, ka pleiras dobumā tiešām ir patoloģisks saturs. Tieši pirms pleiras dobuma punkcijas ar ultrasonoskopijas metodes palīdzību atrod vispiemērotāko punkcijas vietu. Parasti punkciju veic lokālā anestēzijā dūriena vietā ievadot lokālās anestēzijas līdzekļus. Pēc atsāpināšanas pleiras dobumā ievada adatu vai nelielu katetru un caur to atsūc lieko šķidrumu vai gaisu. Šķidrumu pēc tā evakuācijas nosūta uz laboratoriskiem izmeklējumiem, lai precizētu slimības cēloni. Pleiras dobumā caur nelielu ādas griezienu var ievadīt arī drenu un atstāt to tur uz nepieciešamo laiku, pievienojot drenu speciālai aspirācijas sistēmai. Pārējā ārstēšana atkarīga no pamatslimības. Par pleiras dobuma punkcijas vai drenāžas nepieciešamību, norisi un iespējamām komplikācijām Jums sīkāk pastāstīs Jūsu ārstējošais ārsts.

Fakti par procedūru

Invazīva manipulācija;
Parasti veic, lokāli atsāpinot punkcijas vietu;
Patoloģisko saturu no pleiras dobuma var evakuēt uzreiz, bet pleiras dobumā var atstāt arī dažāda izmēra drenas ilgstošākai drenāžai;
Pirms pleiras dobuma punkcijas jānovērtē koagulācijas rādītāji.

Sagatavošanās procedūrai

Pirms pleiras dobuma punkcijas jākonsultējas ār ārstējošo ārstu, ja lietojat asinis šķidrinošus medikamentus.

Izmaksas

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos diennakts stacionārā (sākot ar otro dienu)
10
300101
vai
Pacienta līdzmaksājums par katru ambulatori vai dienas stacionārā veikto operāciju
4
300105

Operācijas cena

vai
Pleiras drenas uzlikšana (T02)
464,00
140046

Atlabšanas periods pēc operācijas

Retos gadījumos pleiras dobuma punkcijai var būt komplikācijas: asiņošana punkcijas vietā, pneimotorakss, sāpes punkcijas vietā.