Krūts sektorāla ekscīzija

Sektorāla ekscīzija ir krūts dziedzeri saglabājoša operācija, kuras laikā ķirurgs izņem labdabīgu veidojumu vai vēzi no krūts audiem, maksimāli saglabājot veselos krūts audus.
Vairāk par pakalpojumu

Vēža gadījumā, lai panāktu tīras grieziena līnijas bez vēža šūnām, ķirurgs parasti izdala veidojumu kopā ar slāni apkārt esošiem normāliem krūts dziedzera audiem. Vairums sektorālas ekscīzijas tiek veiktas caur nelielu griezienu virs audzēja vai caur griezienu gar krūts areolu. Ja paredzamais izņemamais audu daudzums ir relatīvi liels, lai saglabātu estētisku krūts izskatu, ķirurgs var pielietot dažādas onkoplastiskas ķirurģiskas metodes, kas saistītas ar krūts gala pārvietošanu uz augšu vai tā centralizāciju. Vēža gadījumā sektorāla ekscīzija parasti tiek kombinēta ar sargmezgla biopsiju, kuras laikā ķirurgs izdala vienu vai vairākus limfmezglus no paduses audiem, lai iegūtu precīzu informāciju par audzēja izplatību.

Fakti par procedūru

Krūts saudzējoša operācija tiek piedāvāta gadījumos, kad audzēja izmērs pret krūts izmēru ir relatīvi neliels;
Vēža gadījumā, pēc krūts saudzējošām operācijām ir indicēta krūts apstarošana, lai samazinātu risku, ka audzējs krūtī var atgriezties;
Lieli pētījumi par krūts vēzi ir parādījuši, ka dzīvildze pie krūts saudzējošas operācijas ar tai sekojošu staru terapiju neatšķiras no dzīvildzes, veicot mastektomiju (visas krūts noņemšanu);
Pēc krūts saudzējošas operācijas bieži rētas rajonā attīstās sacietējums, kas saistīts ar audu dzīšanas procesu. Šis sacietējums nereti attīstās vairākas nedēļas līdz mēnešus pēc operācijas un parasti mazinās 6-12 mēnešu laikā. Bieža parādība arī ir seromu (dobums audos, kas pildīts ar šķidrumu) attīstība pēcoperācijas periodā. Seromas var saglabāties ilgstoši un ne vienmēr ir nepieciešama to speciāla ārstēšana vai atsūkšana.

Sagatavošanās procedūrai

Operācijas dienā, pirms operācijas nedrīkst ēst brokastis un dzert, jābūt tukšā dūšā;
Ja operācijas laikā tiek plānots veikt sargmezgla biopsiju, iepriekšējā dienā vai operācijas dienas rītā pirms operācijas jāveic limfomarķiera ievadīšanu un tai sekojošu limfoscintegrāfiju.

Izmaksas

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos diennakts stacionārā (sākot ar otro dienu)
10
300101
+
Līdzmaksājums par vienā stacionēšanas reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām
31
300104

Operācijas cena

Piena dziedzera sektorāla ekscīzija (K37)
245,00
230042
vai
Krūts dziedzera intraoperatīva rekonstrukcija mastektomijas laikā (K101)
380,00
230041
vai
Sektorāla piena dziedzera ekscīzija ar onkoplastikas metodi (t.sk. anestēzijas un pirmā diena)
969
230056

Atlabšanas periods pēc operācijas

Pēc operācijas izvairīties no fiziskas aktivitātes 1-2 nedēļas (atkarībā no veiktā operācijas veida un apjoma);
Rekomendē 1 mēnesi nēsāt sporta tipa krūšturi, kas labi un komfortabli satur un fiksē krūtis.