Krūts abscesa drenāža

Krūts abscess ir dobums krūts dziedzerī, kas pildīts ar strutām. Moderna pieeja krūts abscesa ārstēšanā ir strutu atsūkšana ar adatu un dobuma skalošana, ko veic ultrasonoskopijas kontrolē. Bieži procedūra tiek veikta lokālā anestēzijā, taču atsevišķos gadījumos, kad krūts ir izteikti iekaisusi, to iespējams veikt vispārējā anestēzijā. Procedūras laikā ķirurgs ievada adatu abscesa dobumā, atsūc strutas un atkārtoti skalo dobumu. Ja dobums ir liels, pēc skalošanas tajā ievieto drenu, ko parasti atstāj 5-7 dienas.

Fakti par procedūru

Krūts abscesu biežāk novēro laktācijas laikā, kad krūts iekaisums (mastīts) progresē, izveidojas dobums ar strutām;
Ja krūts abscess ir veidojies laktācijas laikā, tā ārstēšanas laikā rekomendē turpināt barošanu no krūts, lai mazinātu piena sastrēgumu;
Retāk krūts abscess veidojas nesaistīti ar laktāciju, šajos gadījumos bieži galvenais veicinošais faktors ir smēķēšana, kas rada izmaiņas piena vadu epitēlija struktūrā;
Papildus krūts abscesa veicinoši faktori ir cukura diabēts un imūnsupresīvs stāvoklis.

Sagatavošanās procedūrai

Ja procedūra tiek veikta lokālā anestēzijā, nav nepieciešams speciāli sagatavoties.

Izmaksas

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Manipulācijas cena

Krūts dziedzera abscesa drenāža ultrasonogrāfijas kontrolē ar drenāžas sistēmas cenu
130,00
170002

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

Atlabšanas periods pēc operācijas

Nereti ārstēšanas gaitā ir nepieciešamas atkārtotas dobuma skalošanas, ko parasti var veikt bez anestēzijas;
Pēc abscesa drenāžas parasti tiek nozīmēta antibakteriāla terapija 7-28 dienas. Laktāciju iespējams turpināt, nozīmējot antibiotikas, kas ir savietojamas ar krūts barošanu.