Aktuālā informācija pacientiem un pacientu piederīgajiem

Svarīga informācija par slimnīcas darba organizēšanu koronavīrusa COVID-19 pandēmijas laikā

  • Kā notiek pierakstīšanas pie speciālistiem un uz izmeklējumiem?

Ārstu pieņemšana un izmeklējumi notiek tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties aicinām pa vienoto pieraksta tālruni 67069280 vai izmantojot e-pierakstu www.stradini.lv

  • Kuros gadījumos ir nepieciešams veikt COVID-19 analīzes testu?

Negatīvs COVID-19 analīzes tests, kas veikts ne vēlāk kā 48 stundas pirms ierašanās pie mums, ir nepieciešams šādos gadījumos: ja ir plānota operācija vai ķirurģiska, invazīva manipulācija stacionārā vai dienas stacionārā, kā arī  fibrogastroskopija. Testi netiek prasīti dodoties uz vizīti pie ārsta vai uz radioloģisko izmeklējumu! Nosūtījumu uz testu izsniedz  ģimenes ārsts.

  • Vai, ejot uz vizīti pie ārsta, man nepieciešama sejas aizsargmaska?

Atrodoties slimnīcas telpās, ir obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs. Pacientiem sejas aizsargmaskas nodrošina slimnīca, savukārt pavadošajai personai ir jābūt savam mutes un deguna aizsegam. 

  • Kā pareizi lietot sejas masku?

Noskaties video pamācību par to, kā pareizi lietot sejas aizsargmaskas šeit.

  • Vai slimnīcā ir atļauti tuvinieku apciemojumi?

Drošības nolūkos, tuvinieku vizītes stacionāra nodaļās ir liegtas. Lūdzam izmantot saziņai mobilos telefonus, bet, ja tāda tuviniekam nav, saziņa iespējama izmantojot nodaļas mobilo tālruni, par kura numuru informēs nodaļas pārstāvis.

info_punkti-page-001 (1)_0.jpg

Ņemot vērā pacientu stāvokli Paliatīvajā nodaļā, šajā nodaļā ir atļauti pacientu apmeklējumi, ja tuviniekam nav saslimšanas simptomi. Apmeklējuma laikā tuviniekiem jānēsā vienreizējai lietošanai paredzētā ķirurģiskā sejas aizsargmaska.

  • Kādi dokumenti nepieciešami tuviniekam vai atbalsta personai, lai varētu piedalīties ģimenes dzemdībās?

Tuviniekam vai atbalsta personai, lai varētu piedalīties ģimenes dzemdībās, ir nepieciešams personu apliecinošs dokuments un derīgs plaušu rentgens. Tuviniekam vai atbalsta personai visu dzemdību laiku būs nepieciešams nēsāt sejas aizsargmasku, kā arī jābūt līdzi tīriem maiņas apaviem.

COVID-19 tests ir obligāts gadījumos, kad ir plānots ķeizargrieziens. 

  • Visa aktuālā informācija saistībā ar COVID-19 izplatību valstī pieejama Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajā mājas lapā: https://covid19.gov.lv