Published on Stradiņa slimnīca (https://www.stradini.lv)
Slimnīcā piegādā  otru jaunākās paaudzes lineāro elektronu paātrinātāju

Slimnīcā šonedēļ ir piegādāts otrais jaunākās paaudzes lineārais elektronu paātrinātājs daudz efektīvākai onkoloģisko pacientu ārstēšanai.

Lineārais paātrinātājs paredzēts kvalitatīvai trīs dimensiju un intensitātes modulētai staru terapijai. Jaunā tehnoloģija ir daudz saudzīgāka pacientam. Tā minimāli ietekmē veselos audus un orgānus un nerada pacientam nepatīkamus un ilgstošus staru terapijas blakus efektus.

Tā kā tagad mūsu slimnīcā būs viena ražotāja divas iekārtas un viena pacientu apstarošanas plānošanas sistēma, tad spēsim nodrošināt pacientu ārstēšanas nepārtrauktību arī gadījumos, kad viena no iekārtām atradīsies, piemēram, remontā vai tehniskajā apkopē, vai kvalitātes kontroles pārbaudēs.

“Staru terapijas kabinetos, kuros ir mazs lineāro paātrinātāju skaits, ir ļoti būtiski, lai būtu iespēja nekavējoties, bez vilcināšanās pārvirzīt pacientu plūsmu no viena lineārā paātrinātāja uz otru. Šis aspekts ir ļoti nozīmīgs, jo vēlamies nodrošināt kvalitatīvu un mūsdienīgu onkoloģijas pacientu ārstēšanu Stradiņa slimnīcā,” uzsver slimnīcas Medicīnas tehnoloģiju daļas vadītājs Uldis Jaspers.

Pašlaik notiek intensīvi iekārtas instalācijas darbi un ir plānots, ka pacienti to varēs sākt izmantot šī gada decembrī.

Lineārā elektronu paātrinātāja iegādei finansēju piešķīra Ministru kabineta rīkojums Nr. 493 “Par Veselības aprūpes pakalpojumu uzlabošanas plānu onkoloģijas jomā 2022.–2024. gadam”. Kopējās izmaksas iekārtai sastādīja 1,9 milj. eiro, tās izkraušanas darbi aizņēma gandrīz veselu dienu, jo iekārta tika ietilpināta vairāk nekā 30 kastēs un divas smagākās no tām svēra 2 000 kg.

Rādīt sākumlapā
1