Published on Stradiņa slimnīca (https://www.stradini.lv)
Eiropas Komisija slimnīcai dāvina UVD Robotu

Turpmāk, pateicoties saņemtajam dāvinājumam - UV dezinfekcijas robotam - rūpes par dažādu vīrusu, baktēriju un sēnīšu iznīcināšanu mūsu slimnīcas telpās ar lielu cilvēku plūsmu, būs mazākas. "Robītis", kā esam robotu nosaukuši, darbu darīs vakaros, jo lai arī strādīgs un čakls, tas darbojas tik apzinīgi, ka cilvēka redzei tas nav nekaitīgs. Dezinfekcijai robots izmanto lieljaudas ultravioletā starojuma lampas. Vairāk nekā sešdesmit tūkstošus eiro vērtā iekārta ir Eiropas Komisijas dāvinājums.

Robots automātiski vai manuāli brauc iekšā telpās un izmanto UV-C gaismu, kas neitralizē 99,99% baktēriju un vīrusu uz virsmām un gaisā 1 minūtes laikā. Gaisma iznīcina DNS un RNS struktūras mikroorganismos, ieskaitot koronavīrusu, kas mazina slimību izplatīšanos. UVD robots sākotnēji tika izstrādāts, lai mazinātu slimnīcās iegūtās infekcijas kopumā, bet pandēmijas laikā to izmantoja arī pansionātos, slimnīcās, skolās, lidostās, aviosabiedrībās, viesnīcās, tirdzniecības centros, pārtikas rūpniecībā un farmācijas nozarē  60 valstīs, ieskaitot ASV.

UVD Robots ir dāņu uzņēmums, kas dibināts Odensē, Dānijā. Pēc veiksmīga līdzattīstības projekta starp Odenses Universitātes slimnīcu un Blue Ocean Robotics radīts unikāls UV dezinfekcijas robots. UVD roboti nodrošina efektīvus un automatizētus dezinfekcijas risinājumus slimnīcām un dzīvības zinātnes klientiem. UVD robots ir klīniski pārbaudīts un pārbaudīts Odenses universitātes slimnīcā un neatkarīgās mikrobioloģiskajās laboratorijās.

Vairāk par saņemto dāvinājumu LTV veidotajā sižetā: https://www.youtube.com/watch?v=LwsDccIY_nw

 

Vairāk bildes un info mājas lapā.

Rādīt sākumlapā
1