Published on Stradiņa slimnīca (https://stradini.lv)
Ķirurģijas klīnika
Ķirurģijas klīnika

  Ķirurģijas klīnikas sastāvā ietilpst šādas nodaļas un centri:

  • 5.ķirurģijas nodaļa
  • 2.operāciju bloks
  • Ambulatorās ķirurģijas centrs, 46.nod. Ambulatorās ķirurģijas centra dienas stacionārs
  • Krūts slimību centrs
  • Pārmantotā vēža konsultatīvais kabinets (T.67069974, mob.t.27556068)

  Ķirurģijas klīnikas struktūrvienības izvietotas:

  • 2.operāciju bloks - 21. korpusā
  • 4. nodaļa, 5. nodaļa un Pārmantotā vēža konsultatīvais kabinets - 24.korpusā
  • Krūts slimību centrs un Ambulatorās ķirurģijas centrs - 25.korpusā
  Ķirurģijas klīnika
  Ķirurģijas klīnikas vadītājs
  Andrejs Brikuns
  Virsārsts akūtajā ķirurģija
  doctor
  Virsārsts ambulatorajā un kolorektālajā ķirurģijā
  Ansis Ģīlis
  Plastikas ķirurgs
  Arvīds Irmejs
  Virsārsts krūts ķirurģijā
  Jānis Lapiņš
  Plastikas ķirurgs
  Pēteris Loža
  Krūts ķirurgs
  Maksimenko
  Krūts ķirurgs
  Zenons
  Virsārsts Endokrīnā ķirurģijā
  Trofimovičs
  Krūts ķirurgs
  doctor
  Vispārējais ķirurgs

  Profesora Jāņa Gardovska vadībā klīnikā tiek ieviestas un attīstītas mūsdienu ķirurģijas metodes. Sekojot ķirurģijas korifeju ieviestajām tradīcijām, klīnikā tiek attīstīti specializēti ķirurģijas virzieni:

  • krūts ķirurģija
  • endokrīnā ķirurģija
  • trūču ķirurģija
  • aknu ķirurģija
  • aizkuņģa dziedzera ķirurģija
  • hepatobiliārā ķirurģija
  • kuņģa un zarnu trakta ķirurģija
  • onko ķirurģija
  • nieru transplantācija
  Ķirurģijas klīnika
  Ķirurģijas klīnika veic akūtu un plānveida ķirurģisko pacientu aprūpi, tai skaitā onkoloģisko, endokrīno, gastroenteroloģisko, koloproktoloģisko un mamoloģisko slimnieku ķirurģisko aprūpi.
  Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas klīnikas aizsākumi meklējami 1910. gadā jaunuzceltajā 2. Pilsētas slimnīcā.
  Profesors Pauls Stradiņš izveidojis ķirurgu un onkologu skolu, kas mantoja viņa pētniecības garu, interesi par akadēmisko darbu, par ķirurģijas un medicīnas vēsturi.
  Vēlāk klīniku vadījuši profesors Ēvalds Ezerietis, kurš starp citiem sasniegumiem veicis pirmo sirds operāciju Latvijā un attīstījis endokrīno ķirurģiju, un profesors Vladimirs Utkins, daudzu zinātnisko darbu autors un pētniecības organizators.

  Endokrīnā ķirurģija ir vispārējās ķirurģijas nozare, kas specializējas endokrīno orgānu - vairogdziedzera, epitēlijķermenīšu un virsnieru slimību ķirurģiskā ārstēšanā.
  Endokrīnās ķirurģijas vienība piedāvā pacientu aprūpi, kas apvieno gan pieredzi un tehniskās prasmes, gan teorētiskās zināšanās par endokrīno orgānu struktūras un hormonālām izmaiņām pirms un pēc operācijas.
  Endokrīnās ķirurģijas vienības speciālisti ārsti-ķirurgi sadarbībā ar citu specialitāšu ārstiem – endokrinologiem, radiologiem, onkologiem, staru terapeitiem u.c. piedāvā profesionālu, uz katru pacientu individuāli orientētu un mūsdienīgu endokrīno slimību ārstēšanu.
  Endokrīnās ķirurģijas vienībā veic labdabīgu un ļaundabīgu vairogdziedzera slimību, kā arī epitēlijķermenīšu patoloģiju, kas radusies primāri vai nieru nepietiekamības gadījumā, ķirurģisku ārstēšanu. Veicam kakla limfmezglu biopsijas diagnostiskiem nolūkiem, kakla centrālās un sānu grupas limfmezglu operācijas ļaundabīgu vairogdziedzera saslimšanu gadījumos.
  Operācijas laikā pielietojam mūsdienīgas tehnoloģijas. Vairogdziedzera un epitēlijķermenīšu operāciju laikā veicam intraoperatīvu neiromonitorēšanu, lai kontrolētu nervu impulsu pārvadi uz balss saitēm un nodrošinātu normālu balss funkciju pēc operācijas. Nodrošinām audu pārdalīšanas un asinsvadu liģēšanas metodes, izmantojot modernas elektrokoagulācijas un ultraskaņas ierīces, kā arī mikroklipus. Veicam arī minimāli invazīvas videoasistētas epitēlijķermenīšu operācijas.
  Endokrīnās ķirurģijas vienībā veic minimāli invazīvas virsnieru operācijas – laparoskopiskas adrenalektomijas, kā arī laparoskopiskas daļējas virsnieres izņemšanas operācijas, saglabājot daļu no virsnieres normāliem audiem, pielietojot mūsdienīgus laparoskopiskos instrumentus un ierīces.
  Vidēji katru gadu veicam 290 vairogdziedzera operācijas, t.sk. 90 vairogdziedzera vēžu gadījumos, 80 epitēlijķermenīšu operācijas un 20 virsnieru operācijas.
  Kopš 2015. gada ņemam dalību Eiropas endokrīno operāciju kvalitātes reģistrā EUROCRINE (www.eurocrine.eu), lai monitorētu operāciju rezultātus un pacientu ārstēšanas gaitu. EUROCRINE reģistrs ir ne tikai datu glabāšanas platforma, bet arī rīks Endokrīnās ķirurģijas vienības darba rezultātu izvērtēšanai un salīdzināšanai ar pārējiem EUROCRINE dalībniekiem Eiropā.
  Endokrīnās ķirurģijas vienības speciālisti regulāri papildina zināšanas Latvijas un starptautiskos kongresos, konferencēs un mācībās, līdz ar to Latvijas pacientiem piedāvājot mūsdienīgu un uz pētījumiem balstītu endokrīno slimību ķirurģisku ārstēšanu.
  SMS, WhatsApp – 27840240, e-pasts – endokrina.kirurgija@stradini.lv