Published on Stradiņa slimnīca (https://www.stradini.lv)

ERAF logo.jpg


Lai uzlabotu vēža pacientu ārstēšanu, Stradiņa slimnīcā atklāts renovētais slimnīcas korpuss, kurā atradīsies Onkoloģijas klīnika ar tās jauno aprīkojumu - augstas enerģijas lineāro paātrinātāju ar daudzlapiņu kolimatoru un portālo attēlu iegūšanas sistēmu. Tādējādi vienuviet būs izvietotas gan stacionāra nodaļas, gan ambulatorā daļa un dienas stacionārs, kā arī staru terapija.

"Modernā staru terapijas aparatūra ļaus efektīvāk un drošāk veikt staru terapiju. Savukārt renovētās, gaišās telpas palīdzēs pacientiem vieglāk panest smago ārstēšanu, saglabāt optimismu un ticēt izveseļošanās brīnumam," stāsta klīnikas vadītāja Gunta Purkalne. Līdz šim onkoloģijas pacientu nodaļa atradās vecā, daļēji sabrukušā barakā.

Pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fondam un valsts budžeta finansējumam, Onkoloģijas klīnikas Staru terapijas kabinetā ir uzstādīts firmas SIEMENS lineārais paātrinātājs „ONCOR Impression Plus" un datortomogrāfs „Volume SIM Open". Jaunums ir arī staru terapijas plānošanas sistēma CMS „XiO", ar kuru iespējams plānot trīsdimensiju staru terapiju un intensitātes modulēto staru terapiju (īpaša staru terapijas metode, kuras mērķis ir maksimāli pasargāt veselos audus).

Datortomogrāfs paredzēts pacientu topogrāfisko attēlu iegūšanai un virtuālās simulācijas veikšanai, kā rezultātā tiek iegūts pacienta trīsdimensiju attēls, kas ļauj precīzi noteikt audzēja atrašanās vietu un saplānot staru terapiju. Uzstādot datortomogrāfu, visus staru terapijas etapus spējam nodrošināt Onkoloģijas klīnikas Staru terapijas kabinetā un pacientam vairs nav jādodas uz citu ēku, kā tas notika iepriekš.

Lineārais paātrinātājs paredzēts kvalitatīvai trīsdimensiju un intensitātes modulētai staru terapijai. Jaunā tehnoloģija ir daudz saudzīgāka pacientam. Tā minimāli ietekmē veselos audus un orgānus un nerada pacientam nepatīkamus un ilgstošus staru terapijas blakus efektus. Jaunais lineārais paātrinātājs ir aprīkots ar daudzlapiņu kolimatoru, kas fiksē un reproducē jebkuras konfigurācijas apstarojamos laukus individuāli katram pacientam. Līdz ar to palielinās staru terapijas ārstnieciskais efekts. Lineārais paātrinātājs ir aprīkots ar digitālu elektronisko portālu attēlošanas iekārtu, kas dod iespēju veikt pacienta pozicionēšanas korekciju un saglabāt to visu staru terapijas laiku. Pacientu datu informācijas sistēma, datortomogrāfs, staru terapijas plānošanas sistēma un lineārais paātrinātājs ir savienoti kopīgā tīklā, kas ļauj ātri un ērti pārsūtīt pacienta datus uz jebkuru darba staciju.

Stradiņa slimnīcu saista ilgstoša sadarbība ar Bērnu slimnīcu mazo pacientu onkoloģisko slimību ārstēšanā, pielietojot staru terapiju. Jaunās aparatūras iespējas ir īpaši svarīgas šai pacientu grupai.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā ik gadu tiek ārstēti stacionārā un konsultēti ambulatori aptuveni 10 000 vēža pacientu. Stradiņa slimnīcā notiek vispusīga ļaundabīgo audzēju diagnostika un multidisciplināra ārstēšana. Slimnīcas ķirurģijas klīnikās ik gadu tiek operēti aptuveni 2000 pacientu, bet Staru un ķīmijterapijas centrā pacienti saņem staru terapiju un pretvēža medikamentozo terapiju.

Onkoloģijas klīnikas izbūves, iekārtošanas un lineārā paātrinātāja kopējās izmaksas ir Ls 4 903 791,35:

Lineārais paātrinātājs iegādāts projekta „Onkoloģijas slimnieku ārstēšanas pakalpojumu attīstība VSIA „Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca", veicot infrastruktūras uzlabošanu" ietvaros. Lineārā paātrinātāja izmaksas ir 2 076 189,44 Ls, no tiem 1 764 761,02 Ls jeb 85% no kopējām izmaksām saņemti no ERAF un 311 428,42 Ls jeb 15% no valsts budžeta.

9.korpusa renovēšanas un iekārtošanas izmaksas 2 827 601,91 Ls, no tiem 2 125 832,11 Ls no valsts galvotā kredīta līdzekļiem, 614 911,40 Ls valsts investīcijas, 86 858,40 Ls slimnīcas finansējums.

stradini_onkologijas_klinika.jpglin_paatr_sm.jpg

Rādīt sākumlapā
0