Published on Stradiņa slimnīca (https://www.stradini.lv)
Nozare
Uroloģija
Nosaukums
Mākslīgais urīnizvadkanāla sfinkters (slēdzējmuskuļa) implantācija
Apraksts
"Uroloģijā pielietotās protēzes var iedalīt funkcionālās un estētiskās. Funkcionālās protēzes ir urīnas izvadkanāla slēdzējmuskuļa (sfinktera) aizstājējs urīna nesaturēšanas gadījumos, un dzimumlocekļa protēze erekcijas traucējumu gadījumos....
Ievads
Urologs Jums ieteiks mākslīgā sfinktera operācijas, lai ārstētu urīna nesaturēšanu. Tālāk tekstā ir aprakstīta pati operācija, tostarp tās ieguvumi un riski. Ja kaut kas jums nav saprotams, lūdzu, jautājiet savam ārstam vai medicīnas māsai.
Apraksts

Kas ir mākslīgais sfinkters?

  • Mākslīgais urīna sfinkters sastāv no trim daļām – apļveida aproci urīnizvadkanālam. Šī aproce darbojas kā vārsts, kas kontrolē urīna plūsmu no urīnpūšļa. Aproce ir savienota ar nelielu sūkni, kas atrodas sēklinieka maisiņā virs sēklinieka un tālāk ir savienots ar šķidruma pildītu baloniņu, kas atrodas vēdera sienā. Mākslīgais sfinktera kontrolēs urīna izdalīšanos paliekot slēgts līdz to aktivizē, lai varētu veikt mikciju.
  • Operācijas laikā veic nelielu griezumu starpenē (apvidus starp taisnās zarnas atveri un sēklinieka maisiņu). Aproci (mākslīgo sfinkteru) novieto ap urīna izvadkanālu. Tālāk veic atsevišķu griezienu cirksnī, lai urologs varētu ievietot sūkni sēklinieka maisiņā un balonu vēdera sienā.
  • Operācija parasti veic vispārējā anestēzijā (jūs būsiet aizmidzis). Anesteziologs var izmantot arī epidurālo, vai spinālo anestēziju.