Published on Stradiņa slimnīca (http://www.stradini.lv)
Profesoram Andrejam Milleram piešķirs valsts augstāko apbalvojumu

Ar patiesu prieku un lepnumu varam vēstīt – 18. oktobrī Ordeņa kapituls nolēmis apbalvot un iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas klīnikas vadītāju profesoru Andreju Milleru.

Valsts prezidents Egils Levits svinīgo apbalvojumus profesoram pasniegs Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienas svinīgajā ceremonijā 18.novembrī Rīgas pilī.

No sirds sveicam kolēģi ar Valsts augstākā apbalvojuma piešķiršanu!

DSC_0152.jpg

Valsts augstāko apbalvojumu vēsturē šis gads ir īpaši nozīmīgs, jo pirms 95 gadiem, 1924.gada 25.martā, pirmais Latvijas Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par Triju Zvaigžņu ordeni, kas nodibināts par piemiņu Latvijas valsts tapšanai. 1938.gadā papildus Triju Zvaigžņu ordenim tika nodibināti vēl divi ordeņi – Viestura ordenis un Atzinības krusts.

1994.gada 25.oktobrī Valsts prezidents Guntis Ulmanis izsludināja likumu “Par Triju Zvaigžņu ordeni”, ar kuru atjaunoja 1924.gadā nodibināto Triju Zvaigžņu ordeni. Levits, 1994.gadā būdams tieslietu ministrs, bija viens tiem, kuri atbalstīja ideju par Triju Zvaigžņu ordeņa atjaunošanas nepieciešamību. Viestura ordeni un Atzinības krustu atjaunoja 2004.gadā.

Rādīt sākumlapā
1