Published on Stradiņa slimnīca (http://www.stradini.lv)
Fakti par procedūru
Invazīva manipulācija;
Parasti veic, lokāli atsāpinot punkcijas vietu;
Patoloģisko saturu no pleiras dobuma var evakuēt uzreiz, bet pleiras dobumā var atstāt arī dažāda izmēra drenas ilgstošākai drenāžai;
Pirms pleiras dobuma punkcijas jānovērtē koagulācijas rādītāji.
Sagatavošanās procedūrai
Pirms pleiras dobuma punkcijas jākonsultējas ār ārstējošo ārstu, ja lietojat asinis šķidrinošus medikamentus.
Atlabšanas periods pēc operācijas
Retos gadījumos pleiras dobuma punkcijai var būt komplikācijas: asiņošana punkcijas vietā, pneimotorakss, sāpes punkcijas vietā.
Nosaukums
Pleiras dobuma punkcija un drenāža
Apraksts
Pleiras dobums ir spraugveidīgs dobums starp plaušu un krūškurvja sienu. Normāli tur atrodas tikai neliels šķidruma daudzums. Dažādu slimību gadījumos pleiras dobumā var nonākt gan lieks šķidruma daudzums, gan arī gaiss. Bieži šādos gadījumos šķidrums vai gaiss no pleiras dobuma jāevakuē. Pleiras dobuma punkciju parasti veic pēc tam, kad ar rentgenogrāfijas un ultrasonoskopijas metožu palīdzību pārliecinās, ka pleiras dobumā tiešām ir patoloģisks saturs. Tieši pirms pleiras dobuma punkcijas ar ultrasonoskopijas metodes palīdzību atrod vispiemērotāko punkcijas vietu. Parasti punkciju veic lokālā anestēzijā dūriena vietā ievadot lokālās anestēzijas līdzekļus. Pēc atsāpināšanas pleiras dobumā ievada adatu vai nelielu katetru un caur to atsūc lieko šķidrumu vai gaisu. Šķidrumu pēc tā evakuācijas nosūta uz laboratoriskiem izmeklējumiem, lai precizētu slimības cēloni. Pleiras dobumā caur nelielu ādas griezienu var ievadīt arī drenu un atstāt to tur uz nepieciešamo laiku, pievienojot drenu speciālai aspirācijas sistēmai. Pārējā ārstēšana atkarīga no pamatslimības. Par pleiras dobuma punkcijas vai drenāžas nepieciešamību, norisi un iespējamām komplikācijām Jums sīkāk pastāstīs Jūsu ārstējošais ārsts.
Ievads
Pleiras dobums ir spraugveidīgs dobums starp plaušu un krūškurvja sienu. Normāli tur atrodas tikai neliels šķidruma daudzums.
Apraksts

Dažādu slimību gadījumos pleiras dobumā var nonākt gan lieks šķidruma daudzums gan arī gaiss. Bieži šādos gadījumos šķidrums vai gaiss no pleiras dobuma jāevakuē. Pleiras dobuma punkciju parasti veic pēc tam, kad ar rentgenogrāfijas un ultrasonoskopijas metožu palīdzību pārliecinās, ka pleiras dobumā tiešām ir patoloģisks saturs. Tieši pirms pleiras dobuma punkcijas ar ultrasonoskopijas metodes palīdzību atrod vispiemērotāko punkcijas vietu. Parasti punkciju veic lokālā anestēzijā dūriena vietā ievadot lokālās anestēzijas līdzekļus. Pēc atsāpināšanas pleiras dobumā ievada adatu vai nelielu katetru un caur to atsūc lieko šķidrumu vai gaisu. Šķidrumu pēc tā evakuācijas nosūta uz laboratoriskiem izmeklējumiem, lai precizētu slimības cēloni. Pleiras dobumā caur nelielu ādas griezienu var ievadīt arī drenu un atstāt to tur uz nepieciešamo laiku, pievienojot drenu speciālai aspirācijas sistēmai. Pārējā ārstēšana atkarīga no pamatslimības. Par pleiras dobuma punkcijas vai drenāžas nepieciešamību, norisi un iespējamām komplikācijām Jums sīkāk pastāstīs Jūsu ārstējošais ārsts.

Valsts apmaksāts
Nosaukums
Papildus pakalpojumi dienas satcionārā
Cenas
Atdalītājs
vai
Maksas
Nosaukums
Manipulācijas cena
Cenas
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
vai
Nosaukums
Operācijas cena
Cenas
Atdalītājs
vai