Published on Stradiņa slimnīca (https://www.stradini.lv)
Fakti par procedūru
Paduses sargmezgla biopsiju pielieto pie krūts vēža un melanomas audzējiem;
Anatomiski, sargmezgls var būt viens vai vairāki;
Pēc sargmezgla biopsijas var attīstīties parestēzija (samazināta ādas jūtība) paduses zonā. Šis simptoms parasti mazinās 6-12 mēnešu laikā;
Seroma ir dobums audos kas pildīts ar šķidrumu. Seroma var rasties pēc sargmezgla biopsijas operācijas.
Sagatavošanās procedūrai
Operācijas dienā pirms operācijas nedrīkst ēst, jābūt tukšā dūšā.
Atlabšanas periods pēc operācijas
Pēc operācijas 3 dienā jāsāk veikt norādītie vingrinājumi lai mazinātu stīvumu, kas var attīstīties pleca locītavā.
Nosaukums
Sargmezgla biopsija
Apraksts
"Pirmo limfmezglu, kas kā filtrs uztver vēža šūnas no primārā audzēja sauc par sargmezglu....
Ievads
Pirmo limfmezglu, kas kā filtrs uztver vēža šūnas no primārā audzēja sauc par sargmezglu. Sargmezgla biopsija dod iespēju iegūt precīzu informāciju par krūts audzēja lokālu izplatību paduses limfmezglos, minimāli traumējot veselos limfoīdos audus un ievērojami samazinot komplikācijas, kas saistītas ar konvencionālu paduses limfadenektomijas operāciju (visu limfmezglu izņemšanu no paduses).
Apraksts

Piena dziedzeros ir bagātīga limfātiskā sistēma un vēža šūnas pa šo limfātisko sistēmu var izplatīties ārpus piena dziedzeriem. Visbiežāk tas var būt virzienā uz padusi. Operācijas laikā no paduses tiek izņemti selektīvi limfmezgli, kas satur vai iespējams satur vēža metastāzes, atstājot veselos limfmezglus neskartus. Pirmsoperācijas dienā slimajā krūtī tiek ievadīta īpaša viela, ar kuras palīdzību iespējams noteikt sargmezgla esamību un atrašanās vietu (limfoscintegrāfija). Pateicoties šai vielai, ar speciālas iekārtas palīdzību ķirurgs operācijas laikā precīzi var atrast sargmezglu un to nosūtīt, lai pārbaudītu ļaundabīgo šūnu klātbūtni.

Maksas
Nosaukums
Maksa par manipulāciju
Cenas