Published on Stradiņa slimnīca (http://www.stradini.lv)
Fakti par procedūru
Barības vada rezekcijas tipa operācijas ir ilgas un sarežģītas, ir augsts ar operāciju saistīto komplikāciju risks;
Pacientiem ir īpaša diēta. Pēcoperācijas periodā (apmēram 10 dienas) pacients tiek barots caur nazogastrālo zondi;
Pēc barības vada operācijām iespējama ilgstoša atrašanās slimnīcas stacionārā;
Barības vada operācijas pārsvarā ir vaļējas (torakotomija, laparotomija), bet atsevišķos tiek piedāvāta endoskopiska operācija (torakoskopija, laparoskopija).
Sagatavošanās procedūrai
Pirmsoperācijas periodā tiek veikta endoskopiska barības vada un kuņģa izmeklēšana, kā arī veic datortomogrāfiju plaušām un vēderam;
Barības vada vēža gadījumā jautājums par ārstēšanas taktiku tiek pieņemts speciālistu konsīlijā.
Atlabšanas periods pēc operācijas
Atveseļošanas pēc divertikuļu operācijām parasti notiek ātri, savukārt pēc barības vada rezekcijas tā varētu būt ilgstoša;
Barības vada operācijas ir saistītas ar dzīves veida un ēšanas paradumu maiņu;
Iespējama slikta dūša un barības atgrūšana. Dažos gadījumos iespējamas hroniskas sāpes.
Nosaukums
Barības vada ķirurģija
Apraksts
Pacientiem ar aizdomām par barības vada patoloģiju tiek piedāvāts izmeklējumu komplekss, lai precizētu slimības raksturu. Arvien biežāk barības vada slimības ārstē gastroenterologi-endoskopisti, tomēr ir gadījumi, kad ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ķirurģisku ārstēšanu piedāvā pacientiem ar barības vada divertikuļiem, audzējiem. Divertikuļu gadījumā operācijas laikā tiek veikta divertikuļa rezekcija. Savukārt vēža gadījumā barības vads tiek izņemts, tad tiek veikta barības vada plastika, izmantojot kuņģa vai resnās zarnas transplantātu. Atsevišķos gadījumos līdzīgu operāciju var veikt pacientiem pēc smagiem barības vada apdegumiem.
Ievads
Pacientiem ar aizdomām par barības vada pataloģiju tiek piedāvāts izmeklējumu komplekss, lai precizētu slimības raksturu. Arvien biežāk barības vada slimības ārstē gastroenterologi - endoskopiski, tomēr ir gadījumi, kad ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās.
Apraksts

Ķirurģisku ārstēšanu piedāvā pacientiem ar barības vada divertikuļiem, audzējiem. Divertikuļu gadījumā operācijas laikā tiek veikta divertikuļa rezekcija. Savukārt vēža gadījumā barības vads tiek izņemts, tad tiek veikta barības vada plastika, izmantojot kuņģa vai resnās zarnas transplantātu. Atsevišķos gadījumos līdzīgu operāciju var veikt pacientiem pēc smagiem barības vada apdegumiem.

Maksas
Nosaukums
Maksas operācijas cena
Cenas
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
vai
Atdalītājs
+