Vispasaules latviešu ārstu kongresam - 30

8. Maijs

Esam patiesi pagodināti 7. un 8. jūnijā uzņemt mūsu slimnīcā Latviešu ārstu forumu – 30 gadu jubilejas pasākumu, kurā tiksies izcili speciālisti – ārsti – latvieši no visas pasaules!

Pasākuma organizatori - Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Medicīnas fonds 2019. gada jūnijā aicina kopīgi atskatīties uz 1989. gadā notikušo Pirmo Vispasaules latviešu ārstu kongresu un izvērtēt Latvijas medicīnas izmaiņas 30 gados kopš šī vēsturiskā notikuma. Pirmais Vispasaules latviešu ārstu kongress norisinājās 1989. gada jūnijā, Rīgas Sporta pilī un tajā piedalījās latviešu ārsti no ASV, Kanādas, Krievijas, Anglijas, Skotijas, Ziedrijas, Beļģijas, Dienvidslāvijas, Venecuēlas, Francijas un Vācijas. Pasākumam tika veidots arī īpašs avio reiss, kurā no Helsinkiem  ASV un Eiropas valstu ārsti izlidoja uz Rīgu. Vairākums no viņiem Latviju apmeklēja pirmo reizi, kopš tās atstāšanas 1944. un 1945. gadā.

Mūsu slimnīcas jaunajā korpusā 7. un 8. jūnijā norisināsies starpdisciplinārās konferences par aktuālām medicīnas jomām.  

Organizatori aicina ārstus Latvijā un latviešu ārstus pasaulē piedalīties medicīnas vēstures konferencē P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 6. jūnijā un starpdisciplinārajās konferencēs par aktuālām medicīnas jomām P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunajā korpusā 7. un 8. jūnijā gan kā lektorus, gan kā klausītājus. Visi tiek aicināti piedalīties arī izstādes organizēšanā – gan ar unikāliem materiāliem no Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa, gan no citiem kongresiem.

 

Foruma programma tiks papildināta, lūgums sekot līdzi informācijai www.arstubiedriba.lv

04_1.PLAK_.Sporta_pils.jpg

Attēlā - pirmais Vispasaules latviešu ārstu kongress 1989. gadā.

LMF_logo-400x42.jpg

labtop.jpg