Uroloģijas centrs uzsāk darbu jaunajās telpās vēl augstākā kvalitātē

6. Septembris

Stradiņa slimnīcas Uroloģijas nodaļa pārcēlusies uz plašajām telpām jaunajā korpusā. Sākot ar 5. septembri, visi uroloģijas nodaļas pacienti ārstējas jaunās ēkas trešajā stāvā. Nodaļā atrodas 40 pacientu gultas, moderna māsu izsaukšanas sistēma, darbojas pneimopasts jeb gaisa transportēšanas sistēma ātrai sūtījumu, piemēram, izmeklējumu rezultātu, nogādāšanai, kā arī jaunas tehnoloģijas.

Uroloģijas centra vadītājs asoc. prof. Egils Vjaters skaidro: ”Jaunuzceltajā korpusā ir ne tikai jaunas, skaistas telpas ar labiem apstākļiem slimniekiem, bet arī ļoti plašas tehnoloģiskās iespējas, kas ļauj veikt vēl nebijušas operācijas. Mums ir iegādātas tehnoloģijas, ar kuru palīdzību varēsim veikt onkoloģiskās operācijas, piemēram nieru un prostatas audzēju gadījumos. Ar jauno laparaskopijas iekārtu, kas ir vienīgā Austrumeiropā ar 3D laparaskopijas torni, kas ļauj strādāt trīs dimensijās, operāciju veikt būs daudz efektīvāk un pacientam drošāk. Ķirurgu rīcībā tagad ir arī robotizētais adatturis, ko izmanto nieru un prostatas audzēju operācijās. Tāpat ir iegādātas jaunas tehnoloģijas un vispārīgie instrumenti praktiski visām uroloģiskām slimībām. Nierakmeņu slimību ārstēšanai iegādātas jaunas lāzertehnoloģijas un jauns fibroendoskops, kas diezgan ievērojami palielinās nierakmeņu ārstēšanas līmeni un efektivitāti Latvijā.”

Jaunās operāciju zāles darbu sāka jau 31. augustā un, pārceļoties arī uroloģijas nodaļai, jau pirmajā dienā tajās tika veiktas deviņas pirmās uroloģiskās operācijas.  Noslogojot operāciju zāles pilnā režīmā, tajās tiek plānotas no 12 līdz 15 operācijām dienā, kas ir vairāk nekā iepriekšējās telpās.

Uroloģijas centra vadītājs un viss kolektīvs neslēpj gandarījumu: “Ir neizsakāms prieks, ka esam pārcēlušies. Mēs ļoti ilgi to gaidījām. Šādi apstākļi, pacientu komforts, tehnoloģijas kā Stradiņos, nekur citur Latvijā nav. Nevar salīdzināt apstākļus, kādi ir bijuši vecajās uroloģijas nodaļas telpās un šobrīd.”

Jaunajā korpusā darbojas poliklīnika, pacientu plānveida uzņemšana, laboratorisko analīžu nodošanas kabinets, internās medicīnas dienas stacionārs, apvienotā laboratorija, sterilizācija. Uz jauno korpusu jau pārcēlušās nefroloģijas, reimatoloģijas un endokrinoloģijas, otorinolaringoloģijas (LOR), uroloģijas nodaļas. Vēl pārcelsies gastroenteroloģijas nodaļa, endoskopijas, kā arī radioloģija. 

Jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecībai tika piesaistīti līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas. Energobloks nodrošina autonomu slimnīcas elektroapgādi, kā arī modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai.
 

ERAF logo.jpg