Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Urologa konsultācija

Apraksts

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ambulatorajā daļā uroloģijas centra urologi sniedz plaša spektra konsultācijas.
  1. Visa veida uroloģiskās onkoloģiskās saslimšanas: nieres, nieres bļodiņas, virsnieres, urīnvadu, urīnpūšļa, urīnizvadkanāla, dzimumlocekļa, sēklinieku;
  2. Labdabīga prostatas palielināšanās (prostatas adenoma);
  3. Nierakmeņu slimība, ieskaitot urīnpūšļa akmeņus;
  4. Urīnceļu infekcija, tai skaitā pielonefrīts, cistīts, prostatīts, balanopostīts;
  5. Seksuāli transmisīvas infekcijas;
  6. Iedzimtas urīnceļu anomālijas: pielo-ureterālā segmentā struktūra, dubultniere;
  7. Urīnizvadkanāla sašaurinājums;
  8. Urīna nesaturēšana, pāraktīvs urīnpūšļa sindroms;
  9. Erektīla disfunkcija;
  10. Priekšlaicīga ejakulācija;
  11. Varikocēle;
  12. Vīriešu auglības traucējumi.

Speciālisti ir pieejami darba dienās, iepriekš piesakoties reģistratūrā pa vienoto pieraksta tālruni 67069280. Zvanu centra darba laiks darba dienās no 08:00 - 19:00. Pirmreizējiem onkoloģiskiem slimniekiem ir atsevišķs pieraksts!

Papildus informācija par pierakstu: https://www.stradini.lv/lv/content/ka-pieteikties

Cenrādis maksas pakalpojumiem: https://www.stradini.lv/lv/price-list?field_price_service_group_target_id=326

Onkoloģisko pacientu prioritārā pieraksta veikšana (Zaļais koridors)

Slimnīcā ir izveidots īpašs tālruņa numurs, lai ģimenes ārsti var pieteikt pacientus speciālista konsultācijas saņemšanai prioritāri aizdomu gadījumā par onkoloģiskām slimībām.  Tālrunis ģimenes ārstiem onkoloģisko pacientu prioritārā pieraksta veikšanai: 25650310. Lūdzam ņemt vērā, ka pa šo tālruni uz konsultāciju pie speciālista pacientu var pieteikt tikai ģimenes ārsts vai ģimenes ārsta prakses māsa.

Papildus informācija: https://www.stradini.lv/lv/content/zalais-koridors

Nepieciešamie izmeklējumi pirmreizējai vizītei pie urologa:

Urīna analīze

(derīgs 14 dienas)

Asins aina

(derīgs 14 dienas)

Kālijs, kreatinīns, glikoze

(derīgs 14 dienas)

PSA, vīriešiem pēc 40 gadiem

(derīgs 1 mēnesi)

USS vēdera dobuma orgāniem, pilnam urīnpūslim, atlieku urīns (vīriešiem papildus prostatas izmēri)

(derīgs 1 mēnesi)

Ierodoties uz plānveida operāciju, ir nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums un pirms operācijas izmeklējumi:

1) Asins grupa, Rh faktors, antivielas

(derīgs 14 dienas)

2) Urīna analīze

(derīgs 14 dienas)

3) Pilna asins aina       

(derīgs 14 dienas)

4) Asins bioķīmija:

  • ASAT, ALAT                                    
  • Bilirubīns                                           
  • Kreatinīns, urea                                 
  • Glikoze                                              
  • Olbaltumvielas
  • Elektrolīti

 

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

5) Koagulogramma:

  • Protrombīns vai INR                             
  • APTL                                                    

 

(derīgs 14 dienas)

(derīgs 14 dienas)

6) EKG ar aprakstu

(derīgs 14 dienas)

7) Plaušu rentgenogramma

(derīgs 1 gadu)

8) Negatīvs Covid-19 tests

(derīgs 48 stundas)

9) Anesteziologa apskate ambulatorā kārtā, ko veikt pirms stacionēšanās (griezties tuvākajā ārstniecības iestādē).

Operācijas dienā jūs nedrīkstiet ēst un dzert, ja ārsts nav nozīmējis citādi. Gadījumā, ja vēlaties mainīt operācijas datumu vai netiekat uz operāciju, lūdzu, laicīgi paziņot ārstējošam ārstam vai uroloģijas nodaļai pa tālruni 27867008 vai 67069504.

Pacienta anketēšana

Iespējams, ārsts lūgs jums aizpildīt anketu, lai labāk izprastu jūsu simptomus un to ietekmi uz jūsu ikdienas dzīvi. Tāpat anketas var tikt izmantotas, lai uzraudzītu simptomu ilgākā laika posmā, tādēļ iespējams jums būs jāaizpilda attiecīgās anketas vairāk nekā vienu reizi. Tīmekļa vietnē jūs varat lejupielādēt apvienoto starptautisko prostatas simptomu (IPSS) un miega (MOS) anketu:

Urinēšanas dienasgrāmata

Iespējams, ārsts jums lūgs vairākas dienas reģistrēt datus mikcijas dienasgrāmatā. Jums būs jāpieraksta, cik daudz šķidruma izdzerat, cik bieži urinējat un cik daudz urīna izdalās. Urinēšanas dienasgrāmata ir svarīga, jo tā palīdz ārstam labāk izprast jūsu simptomus. Tīmekļa vietnē jūs varat lejupielādēt mikcijas dienasgrāmatu.

Mikcijas dienasgrāmata urīna nesaturēšanas simptomātikas novērtēšanai:

Mikcijas dienasgrāmata pāraktīva urīnpūšļa simptomātikas novērtēšanai:

PAPILDUS IZMEKLĒJUMI

Pacientiem ambulatoro pakalpojumu centrā diagnozes precizēšanai ir pieejami papildus izmeklējumi: urodinamiskā novērtēšana, cistoskopija un ultrasonogrāfija.

Urodinamiskā novērtēšana

Urodinamiskie izmeklējumi tiek veikti, lai iegūtu papildu informāciju par urinēšanas ciklu un urīnpūšļa muskuļa darbību. Pastāv vairāki urodinamiskie izmeklējumu veidi, ko ārsts var izmantot, lai labāk izprastu jūsu situāciju. Tie ietver neinvazīvus urodimamiskos izmeklējumus kā urofloumetrija, kuras laikā jums vienkārši vajadzēs veikt urināciju tam paredzētā aparātā. Savukārt invazīvo urodimamisko izmeklējumu laikā kā cistometrija ārsts jūsu urīnizvadkanālā un taisnajā zarnā ievietos īpašus katēterus, lai vienlaicīgi izmērītu urīnpūšļa un vēdera dobuma spiedienu.

Invazīvie urodinamiskie izmeklējumi pieejami, iepriekš piesakoties Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ambulatoro pakalpojumu centrā pa tālruni 67069285.

Izmeklējums tiek veikts tikai pēc iepriekšējā pieraksta:

Otrdienās:        08:00 - 18:00 (Dr. Natālija Bozotova);

Trešdienās:      08:00 - 18:00 (Dr. Zane Pilsētniece).

Urofloumetrija

Urofloumetrija ir izmeklējums, kura laikā tiek reģistrēts urīna plūsmas ātrums un apjoms. Tas ir vienīgais neinvazīvais urodinamiskais izmeklējums, ko rekomendē veikt visiem pacientiem ar traucētu urināciju. Urofloumetrijas laikā iegūtie rezultāti palīdz objektīvi izvērtēt urinācijas traucējumu pakāpi, kā arī noteikt tālākās diagnostikas un ārstēšanas nepieciešamību.

Kā gatavoties izmeklējumam?

Uz izmeklējumu jāierodas ar pilnu urīnpūsli. Jābūt normālai vēlmei urinēt, nevis sajūtai, ka urīnpūslis ir pārpildīts, jo šajā gadījumā urofloumetrijas rezultāti var tikt nepareizi interpretēti. No otras puses urīna daudzums nedrīkst būt pārāk mazs, jo arī šajā gadījumā rezultāti būs neprecīzi. Optimālais urīna daudzums ir vismaz 150 ml. Pirms izmeklējuma drīkst ēst un lietot šķidrumu, kā arī lietot visus medikamentus, ko nozīmējis ārsts. Izmeklējuma laikā jums vajadzēs veikt parastu urināciju tam paredzētā aparātā. Procedūra aizņem 10 – 15 minūtes. Rezultāts būs pieejams tajā pašā dienā.

Izmeklējums pieejams no pirmdienas līdz piektdienai, iepriekš piesakoties Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ambulatoro pakalpojumu centrā pa tālruni 67069285.

Cistoskopija

Cistoskopija ir urīnpūšļa invazīva izmeklēšanu ar speciālu endoskopa paveidu – cistoskopu.

Šī izmeklējuma gaitā ārsts ar nelielas kameras palīdzību no iekšpuses var aplūkot urīnizvadkanālu un urīnpūsli. To veic, ja jums ir sūdzības par asins piejaukumu urīnam. Tāpat kā urodinamiskie izmeklējumi, cistoskopija var būt nepieciešama neskaidras diagnozes gadījumā. Parasti šī procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā.

Sagatavošanās

Cistoskopijai nepieciešama minimāla sagatavošanās. Procedūra parasti prasa 15 – 20 minūtes. Pirms tam svarīgi ir izslēgt urīnceļu infekciju, kā arī izņēmuma gadījumos ir jāpārtrauc atsevišķu medikamentu lietošana. Uz procedūru jāierodas ar tukšu urīnpūsli. Urīnceļu infekcijas gadījumos pirms izmeklējuma nepieciešama ārstēšana ar antibiotikām, šajā gadījumā paņemiet līdzi visus analīžu rezultātus un nozīmēto medikamentu sarakstu.

Procedūras gaita

Cistoskopijas laikā jūs parasti būsiet pie samaņas. Pirms cistoskopa ievadīšanas urīna izvadkanālā tiek ievadīts anestezējošs gēls, kā arī atsevišķos gadījumos jums var tikt nozīmēti sedatīvi līdzekļi, lai jūs nomierinātu. Pēc anestēzijas urīnizvadkanālā tiek ievadīts cistoskops – instruments ar gaismu un kameru. Instrumenta ievadīšanas brīdi jūs varat just pēkšņu nepieciešamību urinēt. Izmeklējumā laikā no iekšpuses tiek apskatīts viss urīnpūslis. Ja izmeklējuma laikā tiek ieraudzīts audzējs var tikt veikti tālāki izmeklējumi – iegūts neliels daudzums urīna (urīna citoloģija), lai izvērtētu ļaundabīgo audzēju šūnu klātbūtni vai arī iegūts neliels urīnpūšļa audu fragments (biopsija) tālākai histoloģiskai izmeklēšanai zem mikroskopa.

Ko sagaidīt pēc procedūras

Pēc cistoskopijas dažas dienas var tikt novērots neliels asins piejaukums urīnam. Šajā laikā tiek rekomendēts lietot papildus 500 mL šķidruma dienā (tās ir 2 papildus glāzes ūdens), lai atšķaidītu urīnu un izskalotu asinis no urīnpūšļa. Pēc cistoskopijas bieži novēro sāpīgu, biežu un pēkšņu urināciju. Visām sūdzībām būtu jāpāriet 3 – 5 dienu laikā pēc cistoskopijas, pretējā gadījumā iespējama urīnceļu infekcija un jums jāgriežas pie ārsta.

Atbildes saņemšana

Cistoskopijas slēdzienu saņemsiet tajā pašā dienā, savukārt urīna citoloģijas vai biopsijas rezultātus parasti nākas gaidīt vismaz 2 nedēļas, kas nozīmē, ka būs nepieciešama atkārtota vizīte pie ārsta. Atkarībā no iegūtiem rezultātiem ārsts jums rekomendēs tālāko ārstēšanu vai novērošanu.

 

 

Urīnpūšļa ultrasonogrāfija

Atsevišķos gadījumos jums var tikt veikta ultrasonogrāfijas (saukta arī par ultraskaņu) izmeklējums, kuras gaitā ar augstfrekvences skaņas palīdzību tiks iegūts urīnpūšļa attēls. Ārsts skenēs jūsu urīnpūsli, lai noteiktu cik daudz urīna atlicis urīnpūslī pēc urinēšanas. Šī informācija palīdzēs noteikt, vai simptomus izraisa urīna aizture urīnpūslī pēc urinēšanas.

 

Pakalpojuma tips
Ambulators pakalpojums