Trūces plastikas operācija (atkārtota)

Atkārtota vēdera sienas trūce ir samērā reta un veidojas dažādu iemeslu dēļ. Ja Jums agrāk jau veikta trūces operācija un sataustat veidojumu operācijas rētas apvidū, obligāti konsultējaties par to ar ārstu.
Vairāk par pakalpojumu

Atkārtotas trūces veidošanos nosaka rētaudiem izmainīta vēdera siena, kas nespēj nodrošināt audu stabilitāti, kā rezultātā vēdera dobuma iekšējie orgāni izspiežas ārpus vēdera dobuma, ko pavada dažādas pazīmes. Ja ārsts Jums noteicis diagnozi- atkārtota trūce-, to ticamāk būtu jāoperē, jo sarežģījumu risks ir ļoti augsts. Operācijas mērķis ir slēgt vēdera sienas defektu un mazināt iespējamo sarežģījumu veidošanās risku nākotnē (piemēram, trūces satura iesprūšana). Mūsdienās vēdera sienas defektu slēgšanai izmanto sintētiskas protēzes, kas sienu nostiprina vai to aizvieto, neradot iestiepumu audiem. Biežāk protēzes operācijas laikā ievieto tikai priekšējā sienā, bet retākos gadījumos to nepieciešams ievietot vēdera dobumā. Operācija notiek vispārējā vai reģionālā anestēzijā. Operācija tehniski ir daudz sarežģītāka par primāras trūces operāciju, jo audi ir izmainīti. Operācijas laikā ārsts veic griezienu virs taustāmā veidojuma, pāršķeļ audus pa kārtām, izgriež rētaudus, atrod trūces maisu un to pāršķeļ. Trūces maisa saturu ievieto atpakaļ vēdera dobumā un vēdera sienas defektu slēdz, izmantojot protēzes. Brūci slēdz pa kārtām, ādai biežāk izmanto kosmētisku šuvi.

Fakti par procedūru

Atkārtotas trūces gadījumā operācija ir tehniski sarežģīta, un to jāveic ķirurgam ar pieredzi attiecīgajā jomā;
Konsultējoties ar ārstu, noskaidrojiet jautājumus par ķirurģiskas ārstēšanas nepieciešamību un veidu;
Operācija biežāk ilgst vairāk par 2 stundām, vidēji pacients stacionārā pavada 2-3 diennaktis;
Operācijas laikā ievietotās protēzes neietekmē pacienta dzīves kvalitāti, bet būtiski samazina atkārtotas trūces veidošanās risku.

Sagatavošanās procedūrai

Pirms plānveida operācijas konsultējieties ar ārstu par nepieciešamiem izmeklējumiem, kas palīdz novērtēt operācijas riskus;
Savlaicīgi informējiet ārstu par alerģijām pret medikamentiem, asins šķīdinātāju lietošanu;
Līdzi, lūdzu, paņemt gan ikdienā lietojamos medikamentus, gan nepieciešamos aprūpes līdzekļus;
Uz operāciju jāierodas tukšā dūšā, ar noskūtu apmatojumu operācijas brūces paredzamajā vietā.

Izmaksas

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos diennakts stacionārā (sākot ar otro dienu)
10
300101
+
Līdzmaksājums par vienā stacionēšanas reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām
31
300104

Operācijas cena

Cirkšņa, nabas, baltās līnijas, nelielas pēcoperāciju trūces operācija ar neuzsūcoša tīkliņa implantāciju, atkārtota
760,00
080008
vai
Cirkšņa, nabas, baltās līnijas, nelielas pēcoperāciju trūces operācija, atkārtota
675,00
080009

Anestēzijas izmaksas

Vispārēja intubācijas anestēzija (par pirmo stundu)
110,00
060004
+
Vispārēja intubācijas anestēzija (par katru nākošo stundu)
50,00
060009

Uzturēšanās slimnīcā

Maksa par dienu stacionārā
95
070002

Atlabšanas periods pēc operācijas

Pēc operācijas sāpes saglabājas apmēram 10 dienas, sāpju mazināšanai ārsts izrakstīs pretsāpju medikamentus;
Diētas ierobežojumu nav. Lūdzu, palielināt uzņemtā šķidruma un šķiedrvielu apjomu uzturā. Mīkstināt vēdera izeju, izvairīties no produktiem, kas uzpūš zarnas;
No smagas fiziskas slodzes atturēties 2 mēnešus, dinamisko slodzi jāpalielina pakāpeniski, atbilstoši pašsajūtai. Biežāk pēcoperācijas periodā būtu jāizmanto vēdera sienas nostiprinošu jostu;
Pēcoperācijas brūces īpaša aprūpe nav nepieciešama. Izmantot sausos pārsējus līdz 1 nedēļai pēc operācijas. Izvairīties no pirts un vannas procedūrām līdz 2 nedēļām pēc operācijas. Drīkst apmeklēt dušu. Brūces dzīšanas problēmu gadījumā konsultēties ar ārstu.