Stradiņos notiek zinātniski izglītojoša konference par racionālu antibiotiku lietošanu slimnīcās

16. Novembris

16.novembrī plkst. 14.00, Pasaules antibiotiku nedēļas ietvaros, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā notika zinātniski izglītojoša konference medicīnas darbiniekiem, ar mērķi pievērst pastiprinātu uzmanību antibiotiku rezistences problēmai.

Pēdējo gadu laikā strauji pieaug pret antibiotikām rezistento baktēriju daudzums. Sevišķi nopietna šī problēma ir slimnīcās. Rezistence ievērojami apdraud infekciju slimību ārstēšanas rezultātus, kā arī ierobežo to lietošanu ķirurģiskajā profilaksē.
Rezistences apkarošanas stratēģiju pamatā ir antibiotiku lietošanas samazināšana un inficēšanās iespējas ierebežošana, pielietojot infekciju kontroles pasākumus un vakcinējot pacientus.

Infektologs prof. Uga Dumpis neslēpj: „Atbildīga antibiotiku lietošana slimnīcās - tas ir salīdzinoši jauns un Latvijā mazpazīstams koncepts. Atbildīga lietošana nozīmē pareiza medikamentu, devas un ārstēšanas ilguma izvēle, kā arī nevajadzīgas antibiotiku izmantošanas novēršana. Pareizu antibiotiku lietošanas procesu slimnīcās nodrošina antibiotiku lietošanas komandas, kurās ir dažādu specialitāšu ārsti, farmaceiti un medicīnas māsas.”

Konferencē tika prezentēti Latvijā veiktu pētījumu rezultāti, ārstu un speciālistu pieredze, kā arī veiksmes un neveiksmes, bet noslēgumā notika interaktīva apmācība.

Konferenci finansiāli atbalsta Pasaules Veselības organizācija.

IMG_3667.JPG