Stradiņa slimnīcas jaunajās operāciju zālēs veiktas pirmās operācijas

1. Septembris

Pēc Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa atklāšanas un nodaļu pārcelšanās, darbu uzsākušas arī operāciju zāles.  31. augustā jaunajās telpās veiktas jau pirmās 6 operācijas otorinolaringoloģijas (LOR) nodaļas pacientiem, kas noritēja veiksmīgi.

Jaunā korpusa operāciju zāles paredzētas ķirurģisku operāciju veikšanai uroloģijas un otorinolaringoloģijas pacientiem. Otorinolaringoloģijas klīnika no vecajām telpām, kas atradās 11. korpusā, uz jauno korpusu pārcēlās 30. augustā.

Klīnikas vadītājs Dins Sumerags skaidro: “Jaunās operāciju zāles ir aprīkotas ar jaunām iekārtām, kas nomaina vecās, vai arī tādām, kādas nebija pieejamas iepriekš, piemēram, jaunu endoskopu, lai veiktu funkcionālas endoskopiskas deguna blakusdobuma operācijas, LOR neironavigācijas iekārtu, kas uzlabos gan pacienta, gan ārsta drošību. Tāpat jaunajās zālēs varēs veikt lāzerķirurģiju LOR operācijām. Esam patiesi iedvesmoti, ka varam piedāvāt pacientiem labāko – operēt zālēs ar mūsdienīgiem operāciju galdiem,  jaunākās paaudzes mikroskopiem,  atbilstošu ventilāciju un citām ērtībām.”

Pacientu ārstēšanās nodaļā arī ir izmainījusies – ja iepriekš vienā palātā atradās pat seši līdz astoņi pacienti, tad jaunajā nodaļā neviena palāta nav lielāka par divām vietām. Nodaļā ienācis jauns aprīkojums, piemēram, LOR darba stacija, kas ir integrēta darba vieta ar endoskopijas, fibroskopijas un citu manipulāciju iespējām.

Uz jauno korpusu jau pārcēlušās nefroloģijas, reimatoloģijas un endokrinoloģijas, otorinolaringoloģijas (LOR) nodaļas. Tuvākajās dienās pārcelsies arī uroloģijas un gastroenteroloģijas nodaļas. Jaunajā korpusā darbojas poliklīnika, pacientu plānveida uzņemšana, laboratorisko analīžu nodošanas kabinets, internās medicīnas dienas stacionārs, apvienotā laboratorija.

Jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecībai tika piesaistīti līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas. Energobloks nodrošina autonomu slimnīcas elektroapgādi, kā arī modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai.

ERAF logo.jpg