Stradiņa slimnīcas ārsti sveic māsas, vecmātes ar muzikālu priekšnesumu

16. Maijs

Piektdien, 11. maijā, Starptautiskajā māsu dienā tika iepriecinātas un godinātas arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas māsas. Šī ir viena diena gadā, kad māsām tiek īpaša uzmanība, īpaši daudz labu vārdu un pateicību par to svarīgo, smago un nereti arī bīstamo darbu, kuru viņas veic ik dienas. 

Šogad māsām bija iespēja piedalīties atraktīvās foto orientēšanās sacensībās pa Slimnīcas teritoriju. Kopā sacensībās piedalījās 9 komandas. Pirmo vietu ieguva komanda “Tīrās rociņas” (infekciju kontroles māsa Jeļena Urbēna un Elīna Languša), 2. vietu komanda “9. elements” (9. nodaļa), bet 3.vietu komanda “Baltie stārķi” (Poliklīnika). Veicināšanas balvu saņēma komanda “Viedās sievas” (17. nodaļa). 

Māsas un vecmātes svētku svinīgajā daļā sirsnīgi sveica Slimnīcas valdes priekšsēdētāja dr. Ilze Kreicberga, galvenais ārsts prof. Eva Strīķe un galvenā māsa Dace Kancāne. 

Milzīgs pārsteigums māsām un vecmātēm bija arī Stradiņa slimnīcas ārstu - Otorinolaringoloģijas klīnikas vadītāja dr. Dina Sumeraga un neiroķirurga dr. Jura Dzeņa - dāvātais koncerts.

Pasākuma noslēgumā māsas nosūtīja skaistu sveicienu savai patronesei – Florencei Naitingeilai. 

Paldies atbalstītājiem:  Latvijas Nacionālajam teātrim un AS MADARA Cosmetics!

Par Starptautisko Māsu dienu

Starptautiskā Māsu diena tiek svinēta visā pasaulē 12. maijā, Florences Naitingeilas dzimšanas dienā. Viņa ir devusi būtisku ieguldījumu māsu profesiju attīstībā, nosakot māsu profesijas pamatmērķus – aprūpēt pacientus, rūpēties par viņu veselību un novērst slimību rašanās iespēju.