Stradiņa slimnīcā veic mamogrāfijas izmeklējumus ar jaunāko metodi – digitālās tomosintēzes sistēmu

7. Februāris

Mamogrāfija ar tomosintēzi ir jauna diagnostikas metode, kura sniedz iespēju iegūt attēlu ne tikai divās, bet arī trīs dimensijās, nodrošinot vēl precīzākas diagnostikas iespējas.

Stradiņa slimnīcas Krūts slimību centra virsārsts, krūts ķirurgs, asoc. prof. Arvīds Irmejs lepojas ar savu kolēģu paveikto: “Stradiņa slimnīcā 2017.gadā tika ārstētas ap 300 krūts vēža pacientes. Gan krūts ķirurgi, gan krūts radiologi regulāri uzlabo savu kvalifikāciju, stažējoties Eiropas krūts centros, piedaloties kursos un starptautiskās konferencēs. Esam gandarīti, ka pieredzējušu ārstu rīcībā ir nonākusi moderna krūts vēža agrīnas diagnostikas iekārta.” Jaunais mamogrāfs ir liels ieguvums slimnīcas darba optimizācijā, jo pats izmeklējums tiek veikts daudz precīzāk, ātrāk un kvalitatīvāk.

Mamogrāfija ir krūts izmeklēšanas metode, kurā tiek iegūti divu dimensiju attēli, izmantojot zemas intensitātes rentgena starus. Izmeklējuma laikā ar digitālās tomosintēzes sistēmu, krūts dziedzeri tiek izmeklēti pa vairākiem atsevišķiem slāņiem ar soli ik pa 1 mm. Izmantojot Selenia Dimensions (digitālās tomosintēzes sistēmu), iespējams veikt mamogrāfijas (MG) attēlu uzņemšanu gan diagnostikā, gan  krūts vēža skrīningā, iegūstot pilna lauka digitālās mamogrammas izmeklējumus divās dimensijās un tomosintēzes mamogrammas trīs dimensijās, kā arī iespējams izmeklējumu kombinēt.