Stradiņa slimnīcā piemin Černobiļas traģēdijas upurus

27. Aprīlis

Ceturtdien, 26. aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pie Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notika Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums.

2018. gada 26. aprīlī apritēja 32 gadi, kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos piedalījās cilvēki no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm – kopskaitā 800 000 cilvēku.

No Latvijas avārijas seku likvidēšanā piedalījās vairāk kā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Radiācija ir dziļi ietekmējusi un pasliktinājusi šo cilvēku veselību un no viņiem vairāk kā 3000 ir kļuvuši invalīdi, vairāk kā 1,5 tūkstotis cilvēku ir miruši un pārējie zaudējuši darbaspējas.

Pasākumā piedalījās avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, Saeimas deputāti, Ukrainas, Krievijas, Gruzijas, Moldovas, Uzbekijas un Baltkrievijas vēstniecību pārstāvji, Rīgas Domes, Veselības ministrijas pārstāvji, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas amatpersonas un personāls, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.