Stradiņa slimnīcā jaunas iespējas aknu slimību diagnostikā

6. Aprīlis

3. un 4. aprīlī, Stradiņa slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūtā tika prezentētas jaunākās tehnoloģiskās iespējas ar ražotāja “Canon Medical Systems” ultrasonogrāfijas iekārtām radiologiem, hepatologiem, onkologiem un ķirurgiem.

Tagad slimnīcā pieejamas jaunas iespējas aknu slimību ultrasonogrāfijas diagnostikā un invazīvo procedūru veikšanā! Mūsu radiologiem jau bija pieejama US elastogrāfijas metode aknu fibrozes pakāpes izvērtēšanā, tagad būs iespējams pētnieciskā režīmā neinvazīvi ultrasonogrāfijas laikā ar speciālu programmatūru (Attenuation Imaging un Dispersion imaging) kvantitatīvi izvērtēt steatozes un aknu iekaisuma pakāpi, kas savukārt sniegs iespēju precīzāk izvērtēt dažādu vielu un procesu ietekmi uz aknu audu stāvokli.

Tāpat notika gan radiologu, gan citu speciālistu - urologu, ķirurgu, hepatologu apmācība darbā ar reālā laika ultrasonogrāfijas attēla sapludināšanu ar iepriekš veiktu MR vai CT, vai PET izmeklējumu attēliem (Fusion). Tā nodrošina augstāku precizitāti un rezultativitāti invazīvo diagnostisko un ārstniecisko procedūru veikšanā ultrasonogrāfijas kontrolē, piemēram - biopsijas, drenāžas, punkcijas, ablācijas US kontrolē.

Jaunās diagnostiskās un ārstnieciskās iespējas slimnīcā palīdzēs nodrošināt kvalitatīvāku un mūsdienīgu veselības aprūpes pakalpojumu mūsu pacientiem!