Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā pieminēs nedzīvi dzimušos vai īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus

30. Maijs

Piektdien, 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā plkst. 16.00 Dvēseļu dārzā, Liepājas ielā 38 norisināsies ikgadējais ekumeniskais svētbrīdis, kurā pieminēs nedzīvi dzimušos vai īsi pēc dzimšanas mirušos bērniņus.  

Kā jau katru gadu, uz šo piemiņas pasākumu ir aicināti Dvēseļu dārzā apbedīto bērniņu vecāki, brāļi, māsas, citi tuvinieki un draugi. Pasākumā piedalīsies arī īpaši aicināti mākslinieki.

Šogad svētbrīdis notiks jau desmito reizi. Skaists, pārdomas rosinošs un sirsnīgs brīdis, bez nodoma atcerēties sāpīgo, pieminot bērniņus un laiku, kas pavadīts kopā ar viņiem. Šis laiks ir bijis svarīga un nozīmīga dzīves daļa, kas nereti nesusi sev līdzi būtiskas pārmaiņas. 

Svētbrīdī organizē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienests, sadarbībā ar Lutera draudzes mācītāju un Bērnu KUS vecāku mājas kapelānu Linardu Rozentālu. 

Dvēseļu dārza projekta idejas autores un projekta īstenotājas ir Stradiņa slimnīcas Garīgās aprūpes un sociālā darba dienesta kapelānes Lelde Titava un Dana Kalniņa-Zaķe.

Pirmais atklāšanas svētbrīdis notika 2008. gada 12. jūnijā, un kopš tā laika Dvēseļu dārzā ir apbedīti pavisam ap 1800 bērniņu pelni. 

Sīkāka informācija atrodama:
•    https://kapelani.lv/2018/05/16/svetbridis-bernu-pieminai/;

•    un dienesta kapelānu un vecāku kopīgi izveidotajā mājaslapā:
http://dveseludarzs.lv/par-mums/aktuali/