Rītdienu veido šodienas lēmumi - Ēnu diena Stradiņos

15. Februāris

Tradicionāli Stradiņa slimnīcas ārsti un māsas ir atvērti savas profesijas iepazīšanai. 14. februārī Stradiņa slimnīcā ieradās ap 60 jauniešiem no visas Latvijas, lai klātienē iepazītos ar ēnu devēju darba specifiku medicīnas nozarē.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar medicīnas speciālistu profesiju un nozares specifiku, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties atbilstošu profesiju un laicīgi sagatavotos studijām.

Ēnu dienā skolēni iepazinās ar lielākās Latvijas slimnīcas ārstu un speciālistu ikdienu un klātienē apskatīja savas iespējamās nākotnes profesijas darba gaitu. Šogad bija iespēja ielūkoties oftalmologa, otolaringologa, fizioterapeita, ergoterapeita un radiologa darbā, kā arī vērot operācijas Neiroķirurģijas klīnikā, Latvijas kardioloģijas un Sirds ķirurģijas centros. Savu dalību ēnu dienā bija pieteikuši arī Stomatoloģijas institūta darbinieki no Mutes, sejas un žokļa ķirurģijas nodaļām.

Dinamisks dienas ritms ir Stradiņa slimnīcas valdei – dažādi publiskie pasākumi, dalība prezentācijās un sanāksmēs – tāpēc valdes “ēnām” bija iespēja redzēt kā veidojas un top nozīmīgi lēmumi.