POCUS - ieguvums pacientiem un jaunajiem speciālistiem.

27. Jūnijs

POCUS - ieguvums pacientiem un jaunajiem speciālistiem.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pacientu aprūpē un Latvijas Universitātes medicīnas studju procesā tiek ieviesta jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas izmeklējumu metode.

Lai operatīvi novērtētu pacienta veselības stāvokli un savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu, ir pieejama mūsdienīga un efektīva attēla diagnostikas metode – ultrasonogrāfija pacienta aprūpes vietā, kas tiek arvien plašāk izmantota neatliekamajā medicīnā. LU Medicīnas fakultāte ir papildinājusi aprīkojuma klāstu ar diviem mobiliem pilnas komplektācijas ultrasonoskopiem un abas iekārtas tiks lietotas PSKUS telpās.

Iekārtas iegādātas pateicoties LU mecenātu uzņēmuma Mikrotīkls un individuālajam Jura Riekstiņa ziedojumiem. 100 tūkstošu eiro vērto ziedojumu administrē LU fonds

POCUS atklāšanas pasākumā runas teica PSKUS Latvijas kardioloģijas centra kardiologs Gustavs Latkovskis, PSKUS Galvenā ārste profesore Eva Strīķe, Latvijas Radiologu asociācijas un Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas prezidente Maija Radziņa un Latvijas Universitātes fonda priekšsēdētājs emeritētais profesors Ivars Lācis.

Prieks par medicīnas attīstību mūsu slimnīcā un iespēju papildināt jauno speciālistu prasmes!