Plaušu veselības diena Stradiņa slimnīcā

30. Marts

Plaušu veselības dienas pavasara sesiju atklās centra vadītāja dr. Dace Žentiņa. Viņa arī sniegs vairāk informāciju Latvijas ģimenes ārstiem un speciālistiem klātienē par hidrotoraksu – tautā saukts par tūsku krūtīs, un svarīgākajiem momentiem plaušu slimību diferenciāldiagnostikā.

Dakteris Artjoms Špaks pastāstīs par aktualitātēm plaušu vēža diagnostikā un ārstēšanā, kā arī izveidotā „zaļā koridora” iespējām onkoloģiskajiem pacientiem Stradiņa slimnīcā.

Ārsts onkologs Viktors Kozirovskis iepazīstinās klātesošos ar mērķterapijas nozīmi plaušu vēža ārstēšanā, savukārt Pneimonoloģijas (plaušu slimību) virsārste Zaiga Kravale iezīmēs svarīgākās vadlīnijas idiopātiskās plaušu fibrozes - process, kura rezultātā plaušas sarētojas un sarūk, atpazīšanā un ārstēšanā. Lielākā problēma šīs slimības diagnosticēšanā ir fakts, ka simptomi atgādina sirds slimību.

Apmeklēt semināru īpaši aicināti ģimenes ārsti un speciālisti. Par apmeklējumu tiks piešķirti 3,1 TIP (seminārs apstiprināts Latvijas Ārstu biedrībā). 

Lūgums pieteikties semināram, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu ejuz.lv/d4y

Skatīt PROGRAMMU