Pieredzes apmaiņas braucienā uz Barselonu

22. Novembris

Novembra vidū Stradiņa slimnīcas delegācija devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Barselonas Donācijas un transplantācijas institūtu. Vizītes laikā tika apspriesti svarīgi jautājumi par orgānu ziedošanas procesu uzlabošanu.

“Barselonas Donācijas un transplantācijas institūts viennozīmīgi ir viens no labākajiem transplantācijas jomā. Spānijas veselības aprūpes sistēmā ir veikti lieli ieguldījumi ne tikai ārstu un speciālistu izglītošanā saistībā ar orgānu ziedošanas procesiem, bet arī sabiedrības informēšanā,” atzīst dr. Ilze Kreicberga.

Vizītes laikā ārstu delegācija devās ekskursijā un apskatīja Donācijas un transplantācijas institūta nodaļas. Spānijas kolēģi bija sagatavojuši prezentācijas un citu informāciju par aknu un nieru transplantēšanas programmām, izrādīja Imunoloģijas nodaļu un iepazīstināja ārstus ar transplantāciju koordinēšanas sistēmu un procesiem.

Stradiņa slimnīcas ārsti turpinās sadarboties ar Barselonas Donācijas un transplantācijas institūtu, lai  attīstītu transplantācijas nozari Latvijā. Ideja par pieredzes apmaiņas braucienu uz Barselonu radās projekta “Seeding life” noslēguma pasākumā, kas notika Stradiņa slimnīcā no 26. līdz 27. oktobrim.

Barselona2.jpg