Par projektu


Jaunā Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca tiks projektēta un celta pēc izcilākajiem Eiropas daudzprofila medicīnas iestāžu paraugiem. Plānots izbūvēt plašas ambulatorās (poliklīnikas) telpas, kas kalpos gan pacientu, gan personāla ērtībām. Projekta ietvaros tiks ieviestas arī tādas pasaulē atzītas tehnoloģijas kā mūsdienīgi aprīkotas manipulāciju zāles un laboratorijas, jaunākās diagnostikas iekārtas un pneimopasts.

 Foto: Imants Prēdelis

Projektējot jauno ēku un apkārt esošās teritorijas, uzmanība pievērsta tam, lai jaunizveidotā slimnīcas teritorija kļūtu publiski atvērtāka. Visā pasaulē valda tendence, ka ārstniecības iestādes teritorijai ir jābūt ērti pieejamai, ar plašām pastaigu un atpūtas zonām, lai arī vide rosinātu cilvēka atveseļošanos. Galvenais Stradiņa slimnīcas teritorijas plānojuma priekšnosacījums ir tās plašais parks. Mūsu šodienas mērķis ir ienest parku pašā slimnīcā, veidojot „dārza pastaigas” koridorus un stiklotus ātrijus ar kokiem un skatu uz parku, kas slimniekiem radītu dziedinošu vidi.

 "Ārstējošie dārzi"

Stradiņa slimnīcas jaunās ēkas skices autori ir piedāvājuši inovatīvu risinājumu - „ārstējošie dārzi" (healing gardens) - apzaļumotas, gaišas telpas, kas izvietotas slimnīcas iekštelpās ar mērķi veicināt pacientu atveseļošanos.