Mūsu slimnīcas speciālisti pulcēs Baltijas valstu gastroenteroloģijas ekspertus

26. Marts

29. martā norisināsies Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura terapijas centra organizēta interdisciplināra konference par jaunākajiem terapijas standartiem pacientiem ar iekaisīgām zarnu slimībām (IZS). Slimnīcas speciālisti uzņems ārstus- gastroenterologus no visa Baltijas reģiona, lai  dalītos pieredzē un apspriestu modernākās IZS ārstēšanas tehnoloģijas.

Iekaisīgu zarnu slimību (IZS) slimnieku skaits pasaulē ir sasniedzis jau 5 miljonus. Tās ir autoimūnas slimības ar līdz šim neprecizētu cēloni, bojājumu, kas skar cilvēka zarnu traktu, ar pavadošām izmaiņām citos gremošanas orgānos. Gan čūlains kolīts, gan Krona slimība ievērojami ietekmē pacienta dzīves kvalitāti un nereti ir par cēloni invaliditātei, jo slimības ir hroniskas un grūti ārstējamas, ar paaugstinātu onkorisku. Mērķtiecīga un savlaicīga ārstēšanas uzsākšana, kā arī nepārtraukta un ilgstoša terapijas nodrošināšana ir svarīga šo pacientu aprūpes problēma mūsdienās.

IZS ārstēšanas metodes ar katru gadu pilnveidojas, tiek izmantoti jauni terapijas veidi - bioloģiskā terapija, mazās molekulas, jauna endoskopiju aparatūra. Inovatīvas tehnoloģijas un efektīvas to izmantošanas iespējas,  pacienta stāvokli uzlabo ātrāk un sniedz kvalitatīvāku rezultātu. 

Konferencē ar parauglekciju piedalīsies eksperts no Beļģijas Dr. Peter Bossuyt. Eksperti Stradiņa slimnīcu izvēlējušies par konferences vietu, jo te ir uzkrāta lielākā pieredze Latvijā IZS ārstēšanā un modernāko diagnostisko iekārtu izmantošanā.
Pasākuma organizators ir LU asoc. profesors Aldis Puķītis.

IBD meting.jpg