Martā aicinām diabēta pēdas čūlas pacientus uz bezmaksas konsultāciju

25. Februāris

 

 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas asinsvadu ķirurgi martā aicina pieteikties bezmaksas konsultācijai cukura diabēta pacientu pēdas čūlu aprūpei!

 

Obligāta pieteikšanās konsultācijai pa tālruni – 67069946

 

Gaidīsim ikvienu diabēta pēdas čūlas pacientu, kā arī priecāsimies, ja šo ziņu padosiet tālāk, lai tā sasniegtu savu auditoriju!

 

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kas skar arvien vairāk Latvijas iedzīvotājus. Dažkārt diabēta pacientiem veidojas grūti dzīstošas čūlas uz pēdas – diabēts ietekmē kājas audu apasiņošanu un samazina ādas jušanu pēdā. Parasti kājas noberzums vai ilgstošs mehānisks nospiedums no apaviem rada ādas un apkārtējo audu bojājumu. Sliktās apasiņošanas dēļ ir apgrūtināta šo čūlu sadziedēšana.

 

Šiem pacientiem vispirms nepieciešams pareizi ārstēt cukura diabētu, normalizējot cukura līmeni asinīs. Čūlas ārstēšana ir kompleksa, iesaistot endokrinologus, ķirurgus un asinsvadu ķirurgus. Savlaicīgi neārstējot šos audu bojājumus, pacientam var būt nepieciešamība veikt kājas vai tās daļu amputāciju. Lai no tā izvairītos, svarīgi slimību konstatēt un ārstēt laicīgi!

 

 

plakats_jauns (1).png