Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija prezentē rīcības plānu nozares sakārtošanai

17.03.2016

16. martā Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija rīkoja apaļā galda diskusiju, kur kopā ar Veselības ministru Gunti Belēviču, veselības politikas veidotājiem un vadošajiem nozares speciālistiem diskutēja par asociācijas sagatavoto vēlamās rīcības plānu onkoloģijas nozares uzlabošanai Latvijā.

Galvenais diskusijas mērķis bija izvērtēt asociācijas priekšlikumus, lai vēlāk rīcības plāns tiktu iesniegts izskatīšanai Veselības ministrijā.

 


Kā diskusijas atklāšanā norādīja Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas vadītāja Asoc. prof. Gunta Purkalne, tad šis rīcības plāns ir dokuments, kas atspoguļo vadošo nozares speciālistu redzējumu par galvenajām problēmām onkoloģijas sistēmā Latvijā un veidus, kā to sakārtot.

“Lielākā problēma Latvijas onkoloģijas nozarē ir ne tikai finansējuma trūkums, bet arī sakārtotas sistēmas pastāvēšana, kur katram speciālistam ir skaidri saprotams, kā onkoloģijas sistēma funkcionē. Ir jāsaprot, ka onkoloģija ir multi-disciplinārs process, kas sastāv no vairākiem posmiem, un katrā posmā ir citi atbildīgie speciālisti. Šobrīd būtiski ir izveidot sistemātisku pieeju, kas skaidri norāda iesaistīto speciālistu atbildības un uzdevumus pacienta ārstēšanās laikā, lai gala rezultāts būtu vesels pacients. Protams, ka katram ārstēšanās posmam ir nepieciešams atbilstošs finansējums, taču mēs saprotam, ka šī brīža situācijā papildus finansiālos līdzekļus visiem posmiem nevar atvēlēt”, diskusijas atklāšanā uzsvēra Asoc. prof. Gunta Purkalne.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs diskusijas laikā norādīja, ka lielākajai daļai asociācijas izstrādāto priekšlikumu var piekrist, turklāt vairāki no priekšlikumiem jau šobrīd tiek risināti. Belēvičs piekrita, ka neadekvātais vēža ārstniecības menedžments līdzās finansējuma trūkumam ir galvenā problēma pacientu ārstēšanas procesā: “Vēlos uzsvērt, ka menedžmenta veidošanai, kā arī priekšlikumiem par izmaiņām normatīvajos aktos ir jānāk no speciālistu un ārstniecības iestāžu puses. Attiecībā uz finansējuma trūkumu, šogad ir piešķirts papildus finansējums slimnīcām, lai risinātu tādas problēmas kā, piemēram, rindas uz diagnostiku, un ir pamats cerēt, ka nākamgad veselības nozarei finansējums būtiski palielināsies.”

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe norādīja, ka šo diskusiju laikā kopā ar ministrijas pārstāvjiem un speciālistiem, kopīgi tiek panākta un veidota izpratne par to, kas konkrēti ir jāuzlabo onkoloģijas nozarē Latvijā, lai galvenais ieguvējs būtu vēža pacients. 

Informāciju sagatavoja Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija

Jaunākie raksti

2024. gada 12. aprīlī tiek uzsākta ārkārtas sarunu procedūra par Stradiņa slimnīcas A2 korpusa neatliekamajiem darbiem

2024. gada 12. aprīlī tiek uzsākta ārkārtas sarunu procedūra par Stradiņa slimnīcas A2 korpusa neatliekamajiem darbiem

No 19.aprīļa Stradiņa slimnīcā pieejams jauns izmeklējums – aknu fibroskenēšana ar ierīci Fibroscan

No 19.aprīļa Stradiņa slimnīcā pieejams jauns izmeklējums – aknu fibroskenēšana ar ierīci Fibroscan

Stradiņa slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļai pieci gadi

Stradiņa slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļai pieci gadi