Krūts rekonstrukcijas operācija

Krūšu rekonstrukcijas mērķis ir vienas vai abu krūšu pareizas formas, tilpuma un simetrijas atjaunošana pēc mastektomijas, krūts audzēja izgriešanas vai cita veida krūts traumas.
Vairāk par pakalpojumu

Krūšu rekonstrukcija var tikt izdarīta ar dažādām metodēm un bieži tiek veikta vairākos etapos. Pamatā šāda veida operācijas var iedalīt 2 kategorijās – rekonstrukcijas ar implantu palīdzību un rekonstrukcijas ar paša pacienta audu pārvietošanu, taču ir gadījumi, kad abas metodes tiek kombinētas, lai sasniegtu labāko estētisko rezultātu.
Lai izvēlētos piemērotāko metodi, jāņem vērā daudz faktori, tajā skaitā, ar krūts audzēju saistītās operācijas veids un apjoms, onkoloģiskā ārstēšana (piemēram, ķīmijterapija vai staru terapija), pacientes ķermeņa uzbūve, krūšu forma un izmērs, vispārējais pacientes veselības stāvoklis un blakusslimības.

Fakti par procedūru

Krūts rekonstrukciju var izdarīt vienā operācijā ar krūts noņemšanu, kā arī veikt to vairākos etapo;
Plānojot operāciju, ķirurgs izvērtēs pacientes kopējo veselības stāvokli, individuālās īpatnības un audu lokālo stāvokli, veiks mērījumus un fotouzņēmumus, un piedāvās viņai vispiemērotākās ārstēšanas iespējas;
Ja audzējs ir skāris tikai vienu krūti, lai sasniegtu labāku simetriju, iespējams izdarīt arī otras krūts korekciju (piemēram, krūts pacelšanas vai samazināšanas operāciju);
Jāņem vērā, ka rekonstruktīvā operācija nespēs atjaunot tādu pašu jušanu un sajūtas, kādas tās bija pašas pacientes krūtij pirms mastektomijas, kā arī būs redzamas rētas gan pēc mastektomijas operācijas, gan arī pēc krūts rekonstrukcijas.

Sagatavošanās procedūrai

Pirms operācijas nepieciešams veikt vairākus izmeklējumus (par tiem informāciju pacienti saņem ķirurga konsultācijas laikā);
Uz operāciju jāierodas tukšā dūšā.

Izmaksas

Pakalpojumu izmaksām ir informatīva nozīme. Precīza pakalpojuma cena tiek aprēķināta pēc ārsta konsultācijas, ņemot vērā operācijas veidu, anestēzijas veidu un ilgumu, slimnīcā pavadāmo dienu skaitu, kā arī nepieciešamos materiālus, izmantojamās tehnoloģijas, individuālo specifiku un pacienta izvēli.

  • Nosaukums
  • Cena
  • Kods

Pacienta līdzmaksājumi par operāciju

Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos diennakts stacionārā (sākot ar otro dienu)
10
300101
+
Līdzmaksājums par vienā stacionēšanas reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām
31
300104

Operācijas cena

Krūts dziedzera intraoperatīva rekonstrukcija mastektomijas laikā (K101)
380,00
230041

Atlabšanas periods pēc operācijas

Visbiežāk pacienti slimnīcā uzturas 2-3 dienas;
Pēc operācijas 4 nedēļas nepieciešams nēsāt kompresijas apģērbu;
Atturēties no fiziskas slodzes 6 nedēļas.