Insulta diena mūsu slimnīcā

26. Oktobris

Visā pasaulē Insulta diena tiks atzīmēta jau šo pirmdien, 29. oktobrī. Arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunajā A1 korpusā no plkst. 10.00 līdz 13.00 ikvienam interesentam būs iespēja veikt bezmaksas pārbaudes – noteikt cukura līmeni asinīs, ķermeņa masas indeksu, izmērīt asinsspiedienu un uzzināt savu insulta riska iespējamību. Speciālisti sniegs izglītojošas konsultācijas un iedvesmos veselīgākam dzīvesveidam, kas būtiski var samazināt insulta saslimšanas risku.

Pasākumu organizē PSKUS Neiroloģijas klīnika un tajā piedalās pacientu biedrība “ParSirdi.lv”, kā arī RSU Studentu pulciņš.

Insults ir galvenais nāves cēlonis visā pasaulē. Arī Latvijā katru dienu no insulta mirst aptuveni 7 cilvēki.

Visā pasaulē ir aptuveni 80 miljoni cilvēku, kuri pārcietuši insultu – vairāk nekā 60% no viņiem dzīvo viņiem izjūt insulta radītus traucējumus līdz dzīves beigām. Insults ir galvenais invaliditātes cēlonis un otrais galvenais nāves cēlonis pasaulē. Tas var skart ikvienu, neatkarīgi no vecuma un dzimuma.

Šogad, Pasaules insulta kampaņai izvēlēts sauklis “Cēlāmies, kad insults vēlējās, lai krītam”, iedvesmojot priekpilnai dzīvei arī pēc pārdzīvota insulta.

Gaidīsim ikvienu pirmdien no 10.00-13.00 Stradiņa slimnīcas jaunajā A korpusā, lai uzzinātu vairāk!

Priecāsimies, ja par šo iespēju paziņosiet arī tuviniekiem un draugiem.