Cukura diabēta pacientus gaidīs visu decembri

6. Decembris

Ņemot vērā lielo pacientu atsaucību un interesi, mūsu slimnīcas asinsvadu ķirurgi pagarina cukura diabēta pacientu īpašās aprūpes akciju, piedāvājot konsultācijas par pēdas čūlu aprūpi visu decembra mēnesi, ierodoties uz konsultācijām, noteikti iepriekš piesakoties pa norādīto tālruni.

Gaidīsim ikvienu diabēta pēdas čūlas pacientu, kā arī priecāsimies, ja šo ziņu padosiet tālāk, lai tā sasniegtu savu auditoriju!

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kas skar arvien vairāk Latvijas iedzīvotājus. Dažkārt diabēta pacientiem veidojas grūti dzīstošas čūlas uz pēdas - diabēts ietekmē kājas audu apasiņošanu un samazina ādas jušanu pēdā. Parasti kājas noberzums vai ilgstošs mehānisks nospiedums no apaviem rada ādas un apkārtējo audu bojājumu. Sliktās apasiņošanas dēļ ir apgrūtināta šo čūlu sadziedēšana.

Šiem pacientiem vispirms nepieciešams pareizi ārstēt cukura diabētu, normalizējot cukura līmeni asinīs. Čūlas ārstēšana ir kompleksa, iesaistot endokrinologus, ķirurgus un asinsvadu ķirurgus. Savlaicīgi neārstējot šos audu bojājumus, pacientam var būt nepieciešamība veikt kājas vai tās daļu amputāciju.

Lai no tā izvairītos, svarīgi slimību konstatēt un ārstēt laicīgi!

plakats_jauns (1).jpg