Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums

26. Aprīlis

Šodien, 26. aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pie Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notika Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums.

2019. gada 26. aprīlī aprit 33 gadi, kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos piedalījās cilvēki no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm – kopskaitā 800 000 cilvēku.

No Latvijas avārijas seku likvidēšanā piedalījās vairāk kā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Radiācija ir dziļi ietekmējusi un pasliktinājusi šo cilvēku veselību un no viņiem vairāk kā 3000 ir kļuvuši invalīdi, vairāk kā 1,5 tūkstotis cilvēku ir miruši un pārējie zaudējuši darbaspējas.

 

2002. gada 8. maijā, P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tika atklāta piemiņas plāksne Černobiļas traģēdijas upuriem. Tieši 8. maijā, pirms 16 gadiem uz Černobiļas atomelektrostacijas (AES) katastrofas vietu avārijas seku likvidācijai tika nosūtīts pirmais ešelons ar civildienestā iesauktajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Piemiņas plāksne atrodas blakus mūsu slimnīcas Aroda un radiācijas medicīnas centram — esam vienīgā medicīnas iestāde Latvijā, kurā tiek nodrošināta Černobiļas AES avārijas seku likvidācijas dalībnieku un cietušo personu stacionārā un ambulatorā medicīniskā aprūpe.