Aicinājums cukura diabēta pacientiem

27. Novembris

Lai uzlabotu cukura diabēta pacientu aprūpi, mūsu slimnīcas asinsvadu ķirurgi nāk klajā ar savu piedāvājumu novembra kopējā Latvijas simtgades pasākumu plānā -  akciju - divas dienas - 28. un 29. novembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00, ikviens diabēta pēdas čūlu pacients bez maksas var ierasties uz konsultāciju pie mūsu speciālistiem slimnīcas jaunā A1 korpusa poliklīnikas 41. kabinetā.

Pieteikšanās konsultācijai pa tālruni - 67069946

Gaidīsim ikvienu diabēta pēdas čūlas pacientu, kā arī priecāsimies, ja šo ziņu padosiet tālāk, lai tā sasniegtu savu auditoriju!

Cukura diabēts ir hroniska slimība, kas skar arvien vairāk Latvijas iedzīvotājus. Dažkārt diabēta pacientiem veidojas grūti dzīstošas čūlas uz pēdas - diabēts ietekmē kājas audu apasiņošanu un samazina ādas jušanu pēdā. Parasti kājas noberzums vai ilgstošs mehānisks nospiedums no apaviem rada ādas un apkārtējo audu bojājumu. Sliktās apasiņošanas dēļ ir apgrūtināta šo čūlu sadziedēšana.

Šiem pacientiem vispirms nepieciešams pareizi ārstēt cukura diabētu, normalizējot cukura līmeni asinīs. Čūlas ārstēšana ir kompleksa, iesaistot endokrinologus, ķirurgus un asinsvadu ķirurgus. Savlaicīgi neārstējot šos audu bojājumus, pacientam var būt nepieciešamība veikt kājas vai tās daļu amputāciju.

Lai no tā izvairītos, svarīgi slimību konstatēt un ārstēt laicīgi!

peda.jpg