Pieraksta tālrunis: 67069280
Iestatījumi
Fonta izmērs
Kontrasts

Anestezioloģijas nodaļa

Anestezioloģijas nodaļas personāls nodrošina pacientiem anesteziologa konsultācijas ambulatori (Anestezioloģijas ambulatorā daļa) un stacionārā, nodrošina vispārējo un reģionālo anestēziju, monitorēto sedāciju dažāda veida manipulāciju laikā, veic pēcanestēzijas novērošanu un atsāpināšanu. Nodaļa ir aprīkota ar mūsdienu prasībām atbilstošu aparatūru un medikamentiem. Tiek izmantoti moderni, Eiropas un pasaules klīnikās atzītie anestēzijas līdzekļi. Ikgadu tiek veiktas ap 15 000 anestēzijas.  

 

Diennakts anestezioloģisko nodrošinājumu veic 3 ārstu un māsu anestēzistu brigādes. Ārsti anesteziologi un medicīnas māsas anestēzistes ir augsti kvalificētas, veic zinātniski pētniecisko darbu, pastāvīgi papildina savas zināšanas un praktisko iemaņu līmeni Latvijas, Eiropas Anestezioloģijas biedrības un citos izglītojošos pasākumos. 
Anesteziologs ir ārsts, kas nodrošina anestēziju – sniedz iespēju nejust sāpes ķirurģisku operāciju, diagnostisku un ārstniecisku procedūru laikā. Anesteziologs nodrošina pacienta dzīvības procesu uzturēšanu operācijas laikā un kontrolē dzīvībai svarīgās funkcijas – sirdsdarbību, asinsspiedienu, elpošanu, smadzeņu un nieru funkcijas.
 

Dodoties vizītē pie anesteziologa, līdzi jāņem pēdējā laikā veiktās laboratoriskās analīzes un citi paraklīniskie izmeklējumi. Jāinformē par lietotajiem medikamentiem un to panesamību.Anesteziologs izvērtē varbūtējos anestēzijas (narkozes) riskus, izvēlas katram pacientam atbilstīgu un pieļaujamu anestēzijas veidu, par ko informē pacientu.


Vispārējā anestēzija ir pasākumu komplekss, kad ar zāļu ievadīšanu organismā (vēnā un caur elpošanas ceļiem), panāk apziņas un sāpju sajūtas zudumu, kā arī muskuļu relaksāciju, radot nepieciešamos apstākļus operācijas veikšanai. Pirms anestēzijas vienmēr vēnā ievada katetru, kas nodrošina pastāvīgu iespēju operācijas gaitā ievadīt medikamentus. Ievadot anestēzijas vielas, apziņa atslēdzas un iestājas miegam līdzīgs stāvoklis visu operācijas laiku. Caur masku vai dziļāk elpošanas ceļos ievadītu speciālu caurulīti ieelpas gaisam pievada papildus skābekli un vajadzības gadījumā nodrošina pilnvērtīgu mākslīgu elpināšanu. Endotraheālā caurule aizsargā elpošanas ceļus no siekalu un sekrētu ieelpošanas. Operācijas beigās anestēzijas vielas vairs netiek pievadītas, to ietekme mazinās, apziņa atjaunojas, stabilizējas elpošana un pārējie organisma funkciju rādītāji. 


Spinālās anestēzijas laikā sāpju sajūta tiek likvidēta tajā vietā ķermeņa lejasdaļā, kurā tiks veikta operācija. Spinālā jeb subarahnoidālā telpā tiek ievadīts medikaments (lokālās anestēzijas viela ar vai bez opioīdiem), kas bloķē impulsa pārvadi nervā, panākot nejūtīgumu operācijas rajonā. Spinālās anestēzijas laikā pacients var palikt nomodā. Operācijas laikā ievada tikai nomierinošus medikamentus, kas mazina iespējamo psiholoģisko diskomfortu. 


Epidurālā anestēzija ir domāta dzemdību un pēcoperācijas atsāpināšanai caur epidurālā telpā ievadīto katetru.
Perifēro nervu un nervu pinumu blokādes domātas attiecīgā ķermeņa apvidus padarīšanai par nejūtīgu operācijas un pēcoperācijas periodā.    
 

Anestezioloģijas nodaļu vada ārsts anesteziologs-reanimatologs Jānis Nemme.